10% rabatu na wybrane podłogi

Montaż podłogi pływająco a montaż na klej: zalety i wady

Decydujesz się na montaż podłogi drewnianej, ale nie masz pewności, czy należy wybrać montaż pływająco lub na klej? Dobra wiadomość: obie metody sprawdzą się idealnie, jeśli tylko rozważysz ich zalety i wady. Chętnie wskażemy Ci różnice, pomożemy podjąć właściwą decyzję dla Twojego projektu podłogi i pokażemy, jak zacząć.

Montaż podłogi pływająco: prosta metoda z kilkoma kwestiami, na które należy zwrócić uwagę

Podłoga pływająca jest układana poprzez łączenie zatrzaskowe drewnianych desek podłogowych na podłożu lub istniejącej podłodze. Instalacja podłogi pływającej dosłownie unosi się nad powierzchnią, więc dobry podkład jest niezbędny, aby zminimalizować elastyczność, zredukować odgłos chodzenia i uniknąć gąbczastości (i szybszego zużycia).

Podkład wyrównuje również drobne niedoskonałości podłoża, choć zaleca się, aby przed przystąpieniem do układania podkładu możliwie jak najbardziej go wypłaszczyć. Odpowiednie przygotowanie podłoża ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Dzięki zastosowaniu bariery paroszczelnej zapobiegniesz przenikaniu wilgoci z podłoża do podłogi drewnianej pływającej.

Czy pomieszczenie jest narażone na znaczne zmiany temperatury lub wysoki poziom wilgoci? W takim przypadku bezpieczniej jest zdecydować się na montaż na klej, aby uniknąć wypaczania i wżerów.


Odkryj nasze podkłady o wysokiej jakości


Zalety montażu podłogi pływającej

Podłoga pływająca ma pewne zalety, zwłaszcza gdy zamierzamy sami położyć podłogę.

Po pierwsze, montaż podłogi drewnianej pływającej jest o wiele szybszy. Po drugie, jest to zwykle tańsze, ponieważ przy tej metodzie profesjonalny monter jest bardziej udogodnieniem niż koniecznością. I po trzecie, podłoga pływająca jest o wiele łatwiejsza do usunięcia i naprawy w przypadku pojawienia się problemu z podkładem.

Montaż podłogi pływająco: od czego zacząć

Jeśli zdecydujesz się na montaż podłogi pływająco, ważne jest, aby użyć odpowiedniego podkładu dla danego projektu. Nie masz pewności, jakiego podkładu użyć? Ten praktyczny poradnik na pewno wszystko wyjaśni!

Po wybraniu podkładu i zgromadzeniu sprzętu (wyrzynarka lub piła ręczna i bardzo poręczny zestaw do montażu do podłóg drewnianych) można przystąpić do pracy.

Ten samouczek wideo poprowadzi Cię krok po kroku!Klejenie podłóg drewnianych: nieco trudniejsze do wykonania, nieco lepszy efekt końcowy

Mówiąc wprost: klejenie podłogi drewnianej wymaga pewnych umiejętności. Jeśli jednak masz jakieś doświadczenie z podłogami i nie masz nic przeciwko, aby poświęcić swój czas, a do tego nie przeszkadza Ci lekki bałagan, montażem możesz zająć się samodzielnie. Najważniejsza różnica w porównaniu z montażem pływającym? Przyklejona podłoga drewniana jest zamocowana na stałe. Warto więc pamiętać, że jeśli kiedykolwiek trzeba będzie usunąć część podłogi w celu dokonania napraw, deski te prawdopodobnie staną się bezużyteczne. Mimo to ta metoda zapewnia najlepsze wyniki.

Zalety i wady klejenia podłóg drewnianych

Chociaż każda podłoga drewniana Quick-Step została zaprojektowana do łatwego i bezproblemowego montażu przy zachowaniu maksymalnego komfortu, przyklejenie jej dodaje odrobinę luksusu. Przyklejona podłoga drewniana oferuje niezrównaną stabilność, a odgłosy chodzenia są minimalne. Maksymalizuje zwrot z systemów ogrzewania podłogowego i pozwala podłodze oddychać i rozszerzać się wraz ze zmianami temperatury bez ryzyka wypaczenia. Mocny klej utrzymuje podłogę na miejscu, nawet w wilgotnych warunkach.


Uzyskaj wszystko, co potrzebne do montażu na klej


Klejenie podłóg drewnianych: od czego zacząć

Oprócz odpowiedniej ilości desek podłogowych (zaleca się 5% nadwyżki, aby zrekompensować straty spowodowane piłowaniem), wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia pracy, to kielnia do kleju do podłóg drewnianych i nasz klej Quick-Step do podłóg drewnianych. Ten specjalny klej bez wątpienia zapewni Ci komfort użytkowania podłogi przez całe życie.

Zapoznaj się z procedurą montażu w poniższym filmie!


Artykuły powiązane

28.05.2021

Panele winylowe na zatrzask: idealna podłoga do samodzielnego montażu

27.05.2021

Podłogi imitacja drewna do wyjątkowego domu