Rabat na wybrane podłogi

Inspirujące pomysły na małe pomieszczenia: od desek podłogowych do dekoracji

Projektowanie i dekorowanie małego pomieszczenia może być trudne. Bardzo łatwo jest z tym przesadzić. Z drugiej strony, ograniczenie się do niezbędnego minimum zamieni pomieszczenie w zimną i bezużyteczną przestrzeń. Wybór właściwych desek podłogowych, które pasują do Twojego stylu, to już połowa sukcesu. Istnieje jednak kilka innych wskazówek i sztuczek, dzięki którym Twój wąski przedpokój, mała sypialnia czy maleńki kącik czytelniczy nabiorą bardziej przestronnego wyrazu. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci przy projektowaniu podłogi i dekoracji w małym pomieszczeniu.

Pomysły na podłogę w małym pomieszczeniu: wykorzystaj kreatywnie wzory i orientację

Urządzając na nowo mały pokój lub wąski korytarz, zawsze warto zacząć od podłogi, ponieważ ma ona duży wpływ na efekt końcowy. Użycie odpowiednich desek podłogowych jest doskonałym sposobem na stworzenie sceny dla domowej atmosfery w małych pomieszczeniach. W przypadku wąskiej przestrzeni dlaczego nie wybrać podłogi w jasnym kolorze lub białej, aby stworzyć złudzenie większej szerokości? Quick-Step oferuje szeroką gamę laminowanych i winylowych desek i paneli, które będą idealnie pasować do niewielkiego pomieszczenia.


Wybierz swoją podłogę Quick-Step


Długie a krótkie deski

Ludzkie oko łatwo jest oszukać. Liniowy wzór desek podłogowych w pomieszczeniu może tworzyć wszelkiego rodzaju wizualne iluzje. Długie, szerokie deski zawsze podkreślają długość równoległej ściany, choć mogą tworzyć efekt korytarza.

Chcesz tego uniknąć? Ułożenie desek podłogowych we wzór jodełki to sprytny i zaskakujący sposób na przełamanie sztywnej symetrii wąskiego przedpokoju. Z drugiej strony, krótsze i węższe deski podłogowe mogą sprawić, że mniej umeblowane pomieszczenie wyda się większe, ponieważ widząc więcej rowków, ma się wrażenie, że jest w nim więcej przestrzeni.


Zainspiruj się naszymi kolekcjami podłóg


Jak poszerzyć wąski pokój za pomocą podłogi

Zastanawiasz się, jak poszerzyć wąski pokój za pomocą podłogi? Dobra wiadomość: istnieje prosta zasada dotycząca małych pomieszczeń. Czy pomieszczenie jest mniej lub bardziej kwadratowe? Ułóż podłogę w kierunku głównego źródła światła. A może pomieszczenie jest raczej długie i wąskie? Stwórz optyczne złudzenie szerokości poprzez ułożenie desek podłogowych w poprzek, zamiast podkreślać efekt korytarza.

Czy ciemne podłogi zmniejszają optycznie pomieszczenie?

Czy ciemne podłogi zmniejszają optycznie pomieszczenie?

Tak i nie. Nie zawsze chodzi o to, by pomieszczenie wyglądało na jak największe, ale by wywołać odpowiedni nastrój. Całkowicie białe wnętrze może wyglądać nieco bardziej przestronnie niż pokój z ciemnymi drewnianymi deskami podłogowymi. Ale sterylne, małe pomieszczenie sprawia raczej wrażenie zimnego niż minimalistycznego. Dlatego dobrym pomysłem jest użycie odrobiny koloru, zarówno na podłodze, jak i w meblach czy dekoracjach.

Znajdź idealną ciemną podłogą do swojego wnętrza


Pomysły na dekorację małego pokoju

Dekoracje i meble są najlepszym przyjacielem małego pokoju, jeśli są mądrze rozmieszczone. Nie bój się więc skorzystać z przytulności małego pokoju i dodaj kilka akcesoriów i mebli, aby go ożywić!

Dodaj odpowiednie meble

Meble zamieniają przestrzeń w pokój, dlatego zadbaj o małe stoliki, subtelne półki lub powabne krzesła. Tylko nie wciskaj ich zbyt dużo i nie przyciskaj każdego mebla do ściany. To tylko podkreśli ciasne kontury małego pomieszczenia. Zamiast tego wykorzystaj okrągłe kształty i daj trochę odetchnąć eksponatom - takim jak ulubiony fotel stworzony przez projektanta. Jest to świetny sposób na stworzenie iluzji, że można swobodnie chodzić wokół wewnętrznych przedmiotów.


Odkryj nasze podłogi winylowe o wyglądzie drewna


Uważaj na sufit

Wysokość sufitu przyczynia się do ogólnej przestronności pomieszczenia. Wysokie sufity podkreślą rozbieżność między wysokimi ścianami a zwartą przestrzenią. Możesz więc zapewnić równowagę, dodając odrobinę farby sufitowej, zasłony okienne lub wysokie rośliny. Wyeliminuj efekt niskiego sufitu, stosując niskie meble. Dzięki temu sufit wydaje się wyższy, zwłaszcza gdy siedzisz. Ponadto unikaj bałaganu. Sprawia on, że każde pomieszczenie staje się klaustrofobiczne.

Oszukaj umysł za pomocą naturalnych elementów

Natura jest często kojarzona z otwartością. Oznacza to, że wprowadzenie elementów zewnętrznych, takich jak rośliny, sprawi, iż pomieszczenie wyda się bardziej naturalne i szersze. Jeśli nie przepadasz za zielenią, tekstury ziemi lub kamienia mają podobny wpływ na umysł.

Niech stanie się światłość

Zmaksymalizuj efekt okien i otwartych drzwi. Światło sprawia, że małe pomieszczenie wydaje się większe. Jeśli w małym pomieszczeniu brakuje trochę naturalnego światła, dodaj dużo źródeł światła, aby rozmyć sztywność linii kadrowania.

Podobnie jak zamontowane półki, zamontowane oświetlenie również sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Lepiej wykorzystać ściany i sufity niż stawiać lampy na podłodze lub na stołach.

jasna podłoga do małego pokoju


Odkryj nasze najjaśniejsze kolekcje podłóg


Pomysły na mały pokój: podsumowanie

  • Wykorzystaj w przemyślany sposób deski podłogowe oraz baw się liniami i wzorami
  • Dodaj kilka naturalnych elementów, takich jak rośliny
  • Baw się kolorami i kontrastem
  • Podnieś wzrok za pomocą zamontowanych źródeł światła
  • Obniż wysokie sufity za pomocą farby sufitowej lub wysokich dekoracji
  • Podnieś optycznie wysokość niższych sufitów poprzez zastosowanie niskich mebli
  • Unikaj bałaganu

Sprawdź niektóre z naszych ulubionych podłóg do małych przestrzeni