Oto najważniejsze trendy na 2013 rok

Każdego roku dokładnie śledzimy najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz. Oto jedne z najważniejszych trendów na 2013 rok.

Trendy kolorystyczne

W odniesieniu do kolorów nie da się wyróżnić wyraźnego trendu. Paleta barwna na wybiegach, na których prezentowane są propozycje projektantów mody, jest bardzo zróżnicowana i to samo można powiedzieć o świecie wnętrz mieszkalnych. Kolory pastelowe, jasne czy fluorescencyjne – wybór należy do ciebie.

Czerń i biel

Czerń i biel pozostają wszechobecne, chociaż biel zaczyna tracić na popularności. Zamiast tego jasne kolory przejmują rolę zastrzeżoną wcześniej dla bieli, i są obecnie określane jako nowa biel. Jasne neutralne kolory są ponadczasowe, a w połączeniu ze wzorem i fakturą tworzą fascynującą całość.

Szarość

Szarość pozostanie z nami. Wyjątkową popularność we wnętrzach zyskują sobie ciepłe odcienie szarości z domieszką brązu (brązowoszare).

Ciepły brąz

Ciepły i ciemny brąz są na topie. Jest to jeden z najważniejszych trendów podczas bieżących międzynarodowych pokazów meblarskich.

Kolory pastelowe

Odrodzenie stylów retro i vintage stało się bodźcem do powrotu kolorów pastelowych. Pastelowe barwy w połączeniu z ciepłym brązem lub nowymi szarościami zostały stworzone, aby się wyróżniać i stwarzać wspaniały efekt.

Jasne i fluorescencyjne

Jasne i fluorescencyjne kolory są postrzegane coraz bardziej pozytywnie. Dotychczas jasne barwy były wykorzystywane głównie jako kolory detali i akcesoriów. 

Odkryjcie te modne kolory
Szybko wyszukajcie te modne podłogi, korzystając z naszego narzędzia do wyszukiwania podłóg.


Wygląd przedmiotów używanych

Współcześni konsumenci poszukują autentyczności, historii wiążącej się z produktem. Doskonałość znalazła się na dalszym planie. „Regenerowany wygląd”, czyli wygląd materiałów naruszonych zębem czasu, zastosowanych ponownie, łączy w sobie ten autentyczny surowy efekt ze współczesnymi wpływami. Moda na materiały „regenerowane” przejawia się w różnych wyglądach:

Oryginalne regenerowane

Ponowne używanie autentycznych podłóg i mebli jest wciąż popularne. Stare, podniszczone meble, pełne charakteru, opowiadają swoją własną historię. Korytarze korników i maleńkie otwory po gwoździach… nie są uważane za niedoskonałości. Te wyraźne „usterki” sprawiają, że podłoga rzuca się w oczy i dodaje autentycznego uroku wnętrzu.
Trendy w urządzaniu wnętrz na 2013 rok: regenerowane

Patyna

Meble i akcesoria są często patynowane w celu nadania im rustykalnego wyglądu. Patyna łagodzi efekt sęków i spękań. Łagodzi surowy wygląd oryginalnej regenerowanej podłogi, nadając jej bardziej miękki, romantyczny wygląd.
Trendy w urządzaniu wnętrz na 2013 rok: patyna

Malowane, złuszczone

We współczesnych wnętrzach mieszkalnych coraz większą popularność zyskuje sobie wygląd złuszczającej się farby. Farba na starych deskach, które zostały niegdyś pomalowane, aby tchnąć w nie nowe życie, zaczęła się złuszczać i odpryskiwać w niektórych miejscach. Biała farba, połączona ze słojami drewna, które znów stały się lekko widoczne, emanuje autentyczną atmosferą regenerowanego drewna i romantyczności.
Trendy w urządzaniu wnętrz na 2013 rok: malowane

Ślady cięcia piłą

„Ślady cięcia piłą” na pewno wciąż będą bardzo popularne. Wzór tych śladów cięcia piłą nawiązuje do postarzonych desek ciętych piłą łańcuchową. Nieregularne cięcia, powstające z powodu drgań piły, nadają podłodze autentyczny wygląd, niczym z warsztatu rzemieślnika. Przypadkowe rozmieszczenie tych śladów cięcia piłą wprowadza przyjemną równowagę, a przy tym nie jest przytłaczające.
Trendy w urządzaniu wnętrz na 2013 rok: ślady cięcia piłą


Odkryjcie te podłogi dębowe
Szybko wyszukajcie te podłogi, korzystając z naszego narzędzia do wyszukiwania podłóg.

Drewno dębowe

Interior trends 2013: oak

Dąb będzie na pewno jednym z najbardziej pożądanych odmian drewna w nadchodzących latach. Z jednej strony klasyczne wzory dębu utrzymują swoją popularność. Z drugiej strony na rynek trafia cały szereg wzorów dębu regenerowanego – w odpowiedzi na dominującą modę na drewno regenerowane, oferowane w odmianach od wyglądu podniszczonego, ze spękaniami, śladami cięcia piłą i otworami po gwoździach, po bardziej miękką wersję, uzyskaną dzięki patynowaniu lub efektowi złuszczającej się farby.

Odkryjcie te podłogi dębowe
Szybko wyszukajcie te podłogi dębowe, korzystając z naszego narzędzia do wyszukiwania podłóg.

Top