Inspirujące trendy na rok 2014 – Powrót do korzeni

Modne nie zawsze znaczy nowe. Na wszystkich targach i wystawach można dostrzec modę na nostalgię. Quick-Step udziela wskazówek, jak zmienić stare przedmioty w nowe, ponadczasowe elementy wystroju wnętrza.

Odnowione drewno

Wykorzystywanie drewna pochodzącego ze starych podłóg, mebli lub zwalonych drzew jest oryginalne i ekologiczne. Nic dziwnego, że podłogi z odnowionego drewna cieszą się ogromną popularnością.

Odrobina czerwieni

Odchodząc od dotychczasowych trendów kolorystycznych, projektanci stosują obecnie palety ciepłych odcieni – na przykład brąz i ciemnoszary – pasteli w stylu retro z odrobiną kolorów fluorescencyjnych. Obecnie we wnętrzach pojawiają się też akcenty czerwonego drewna. Przejrzyj kolekcję podłóg laminowanych i odkryj takie egzotyczne gatunki czerwonego drewna jak jatoba, merbau, wengé i wiśnia.

Postarzane wykończenia

Podłogi o klasycznym, rustykalnym wykończeniu, a nawet podłogi imitujące odnowione drewno wniosą powiew ponadczasowości do Twojego domu. Szczotkowane powierzchnie z pojawiającymi się tu i ówdzie pęknięciami i śladami po cięciu piłą mogą podkreślić naturalny charakter drewnianych desek. A może wybrać płytki ceramiczne, których deseń imituje fakturę odnowionego drewna? Obejrzyj podłogi laminowane Quick-Step z kolekcji Exquisa i odkryj uroki klasyki.

Obawiasz się, że inni uznają Cię za osobę staromodną? Bez obaw. Pamiętaj: to co staromodne dla jednych, dla innych może okazać się trendy.

Top