Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych: jak wiele może zależeć od podłogi

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia Organizacja Narodów Zjednoczonych podejmuje na całym świecie działania mające na celu pokazanie, jak wywierać pozytywny wpływ na życie osób z ograniczoną mobilnością. To bardzo szczytny cel, w którego realizowaniu swój udział ma także Quick-Step.


Quick-Step flooring, perfect for people with disabilities

Przełamywanie barier

Poręcze, szersze drzwi, podjazdy zamiast schodów... Do dyspozycji mamy wiele środków pozwalających dostosować budynek do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Jednym z nich jest dobra podłoga. Stabilna, komfortowa podłoga o doskonałych właściwościach antypoślizgowych i dużej odporności na zużycie oferuje większe bezpieczeństwo osobom, które poruszają się przy pomocy lasek, wózków inwalidzkich czy balkoników.

W pracy

W tym roku ONZ chce szczególnie podkreślić rolę technologii w kreowaniu miejsc pracy przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Laminowane podłogi są doskonałym sposobem, aby zapewnić osobom z ograniczoną mobilnością niezbędną stabilność w biurze. Środki zabezpieczające, takie jak powłoka Scratch Guard, uodparniają podłogę na zarysowania i chronią ją przed uszkodzeniem przez wózek inwalidzki czy laskę.


W domu

Podłogi laminowane oferują wiele korzyści także w domu. Nie tylko doskonale komponują się z każdym wnętrzem, ale są łatwe w montażu i wyjątkowo odporne. Są doskonałą opcją dla osób, które potrzebują bezpieczeństwa i długotrwałego komfortu.

Odwiedź stronę Quick-Step, aby dowiedzieć się więcej na temat podłóg poprawiających mobilność.

Top