3 powody, dla których tradycyjne podłogi dębowe są wciąż na topie

Od wieków dąb jest ulubionym materiałem podłogowym we wszystkich zakątkach świata. Nawet dziś „tradycyjne” dębowe podłogi są wciąż bardzo popularne. Przekonajmy się, dlaczego...1 – Wyjątkowa trwałość

Dąb jest ceniony za jego długowieczność. Pomyśl o posiadłościach budowanych wieki temu – ich drewniane podłogi zachowały się w niemal nienaruszonym stanie, dowodząc niebywałej trwałości dębu.

2 – Tradycja i nowoczesność

Klasyczne podłogi dębowe nigdy nie wyszły z mody. Wręcz przeciwnie: liczne opcje wykończeniowe sprawiają, że dąb doskonale komponuje się z każdym, nawet najnowocześniejszym wnętrzem. Dąb jest dostępny w wielu wzorach usłojenia, dzięki czemu podłoga wykonana z takiego drewna nadaje pomieszczeniu nietuzinkowy charakter.

3 — Bogactwo kolorów

Dąb jest dostępny w wielu gatunkach, a przez to i wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze z nich to bezsprzecznie dąb czerwony i biały. Dąb czerwony – tańszy od białego – oferuje nie tylko unikalne, czerwonawo-różowe odcienie, ale i charakterystyczne usłojenie tworzące przytulną i ciepłą atmosferę. Z kolei dąb biały ma mniej wyraziste usłojenie, co sprawia, że pomieszczenie wygląda bardziej przestronnie, dlatego też ta odmiana doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem.

Szukasz podłogi z dębu? Skorzystaj z wyszukiwarki podłóg Quick-Step, aby porównać różne odmiany dębu i wybrać tę najlepszą dla siebie.

Top