5 pytań dotyczących wyboru idealnej podłogi

Poszukujesz idealnej podłogi? Oto 5 pytań, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.


 

1 – Gdzie zamontujesz podłogę?

Każde pomieszczenie ma swoje specyficzne potrzeby. Autentyczne drewno doda uroku salonowi, podczas gdy wodoodporne, łatwe w czyszczeniu podłogi są niezbędne w łazienkach i kuchniach. Szukasz podłogi do sypialni lub pokoju dziecka? Najlepsza będzie taka, która daje wrażenie ciepła i miękkości, z podkładem redukującym dźwięki odbite.

Znajdź swoją ulubioną podłogę

2 – Jak zamontujesz podłogę?

W nowym domu nie ma problemu z wyborem grubości podłogi. Jednak w przypadku remontu dobrze jest wiedzieć, że podłogę Quick-Step można zamontować nad istniejącą podłogą. Montujesz podłogę samodzielnie czy korzystasz z usług fachowca? W obu przypadkach potrzebujesz metody, która jest szybka i łatwa – tak jak system Quick-Step Uniclic.

3 – Kto będzie korzystał z podłogi?

Jeśli masz dzieci, wiesz, że lubią się bawić na miękkiej i ciepłej podłodze, i istotne dla Ciebie jest, aby była ona łatwa w czyszczeniu. Jeśli masz zwierzęta domowe, ucieszy Cię fakt, że wszystkie podłogi Quick-Step posiadają ochronne warstwy odporne na zarysowania.

5 pytań dotyczących wyboru idealnej podłogi


4 – Czy posiadasz ogrzewanie lub chłodzenie podłogowe?

Jeśli tak, poszukaj podłogi o odpowiednich właściwościach termicznych, aby uniknąć rozejścia się desek i zapobiec problemom z kondensacją. Dobrym wyborem są zarówno podłogi laminowane jak i winylowe. Inną opcją są podłogi z twardego drewna, z wyjątkiem podłóg jesionowych i bukowych, pod warunkiem wyboru odpowiedniego podkładu.

5 – Jaki styl preferujesz?

Lubisz deski czy kafle? Nowoczesne czy tradycyjne? Jasne czy ciemne? W końcu o gustach się nie dyskutuje. Wybór należy do Ciebie. Wybierz podłogę, która będzie zgodna z Twoim stylem. Pamiętaj przy tym, że podłogi Quick-Step zaspokoją każdy gust.

Znajdź swoją ulubioną podłogę


5 pytań dotyczących wyboru idealnej podłogi

Artykuły powiązane
11.01.2018
10.02.2018
Top