Dla odważnych: odkrywamy piękno ciemniejszych barw drewna.

Eleganckie. Zdecydowane. Naturalne. Tajemnicze. Podłogi z ciemnego drewna robią ogromne wrażenie, a jednak niewiele osób zdobywa się na tak śmiały krok. Nie będzie zbyt ciemno, zbyt przygnębiająco? Niekoniecznie. Oto jak ciemna podłoga może rozjaśnić wnętrze Twojego domu.Połącz z jasnymi ścianami

Prawdą jest, że nadmiar ciemnych kolorów przygnębia i szkodzi atmosferze w pomieszczeniu. Ściany w neutralnych tonach bieli, szarości i beżu lub stonowanych odcieniach pomogą zrównoważyć efekt, optycznie powiększając i rozjaśniając wnętrze.

Przełam monotonię

Jeśli decydujesz się na ciemną podłogę, zadbaj o stworzenie kontrastu. Połóż jaśniejszy lub kolorowy dywan, postaw białą sofę w salonie, wstaw białe szafki do kuchni lub wybierz drewniane umeblowanie w bledszych kolorach. Ciemna drewniana podłoga doskonale zaakcentuje takie meble.


Nie zapomnij o akcesoriach

Z ciemnymi podłogami doskonale współgrają kolorowe, wyróżniające się akcesoria. Na przykład poduszki w różnych odcieniach i z ciekawych materiałów albo kwadratowe chodniki w pięknych barwach doskonale przyciągają wzrok i tworzą nastrój luksusu podkreślający walory ciemnej podłogi.

Dopasuj podłogę do swojego stylu życia

Masz w domu dzieci albo zwierzęta? A może chcesz położyć ciemną podłogę w ruchliwym miejscu, takim jak kuchnia czy salon? Unikaj połyskliwego wykończenia – kurz będzie bardziej widoczny na takiej podłodze. Z kolei satynowe wykończenie dobrze maskuje rysy.

Chcesz sprawdzić, czy podłoga z ciemnego drewna pasuje do Twojego domu? Koniecznie skorzystaj z wyszukiwarki podłóg Quick-Step.

Top