Trzy wskazówki, jak wybrać odpowiedni kolor podłogi

Projektanci wnętrz i architekci długo zgłębiają wiedzę o doborze odpowiednich kolorów. Dlatego nie przejmuj się, jeśli wybierając idealny kolor podłogi do swojego wnętrza, czujesz się przytłoczony nieskończoną ilością możliwości. Quick-Step z przyjemnością wesprze Cię kilkoma prostymi wskazówkami.Wskazówka nr 1: Uwzględnij rozmiar pomieszczenia

Kolor podłogi ma ogromny wpływ na poczucie przestrzeni w Twoim pomieszczeniu. Ciepłe lub ciemne odcienie, takie jak wenge, orzech lub dąb, sprawiają, że duże pomieszczenia wydają się mniejsze i bardziej przytulne. Natomiast w przypadku małych pomieszczeń sprawdzą się jaśniejsze, naturalne podłogi w odcieniach beżu, jasnego dębu lub klonu, które dodadzą wnętrzu przestronności.

Wskazówka nr 2: Zwróć uwagę na światło

Oświetlenie Twojego pokoju zmienia się w ciągu dnia. Próbka koloru oglądana w nocy, przy sztucznym świetle, będzie wyglądała zupełnie inaczej w południe przy świetle słonecznym. Oczywiście jasne kolory rozświetlą ciemne pomieszczenie. W jasnych pomieszczeniach z oknami od podłogi do sufitu ciemny lub wręcz czarny kolor podłogi może dodać wnętrzu wyrazistego charakteru.


Wskazówka nr 3: Pamiętaj o szerszej perspektywie

Nie wybieraj koloru podłogi w oderwaniu od wyposażenia pokoju. Upewnij się, że pasuje on do stylu i atmosfery całego wnętrza. Naturalne odcienie tworzą neutralne tło dla mebli i wyposażenia. Odcienie czerwieni wnoszą atmosferę luksusu i dobrze pasują do ciężkich, kolonialnych mebli. Odcienie brązu stanowią najlepszy wybór w przypadku wnętrz w stylu rustykalnym.