Jaki rodzaj podłogi przy wysokim poziomie wilgotności powietrza w domu?

Wybierając podłogi, trzeba rozważyć warunki klimatyczne w miejscu zamieszkania. Pomaga to określić poziom komfortu w Twoim domu oraz możliwość zastosowania podłogi z twojej listy życzeń. Wysoka wilgotność sprawia, że nasza skóra staje się lepka. Twój dom, meble i podłogi z drewna także nie lubią wilgoci! Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni rodzaj podłogi.O względnej wilgotności i rosnącym zawilgoceniu

Idealny poziom wilgotności wynosi od 40 do 60%. Domy o wysokim poziomie wilgotności, w których poziom wilgotności powietrza przekracza 60%, to nowe zjawisko. W starszych domach częściej występuje naturalna wentylacja, ponieważ nie są tak szczelne i często posiadają pojedyncze szyby w oknach. Jednak podczas prac renowacyjnych zakleja się szczeliny i prześwity, a w oknach wstawia się podwójne szyby. Jaki jest najczęstszy skutek? Rosnący poziom wilgotności powietrza, powodujący gwałtowny wzrost wilgoci w domu.

„Mokre” pomieszczenia

W niektórych pomieszczeniach występuje wyższy poziom wilgotności niż w innych. Są to łazienki, kuchnie i pralnie. W domach o wysokim poziomie wilgotności musisz wziąć pod uwagę również poziom wilgoci w innych pomieszczeniach. Zatem jaki rodzaj podłogi wybrać?


Wybierz bezpieczny laminat

Najbezpieczniejsza opcja to laminat, ponieważ jest wodoodporny. Idealnym wyborem są na przykład podłogi z kolekcji Impressive i Impressive Ultra, które posiadają powłokę HydroSeal. Nie oznacza to co prawda, że możesz zamontować deski w swojej kabinie prysznicowej. Ale idealnie dadzą sobie radę w zalanej wodą łazience!

Idealny wygląd i klimat w twojej łazience? Daj wyraz swojej kreatywności i wybieraj spośród szerokiej gamy podłóg Quick-Step.