Jakie podłogi powinni wybierać alergicy?

Alergicy powinni podejmować pewne działania, by nie narażać się na działanie alergenów. Na przykład mogą stosować odpowiednią dietę lub unikać towarzystwa zwierząt. Podłogi również mogą być siedliskiem alergenów. W zasadzie to pierwsze miejsce, o którym należałoby pomyśleć, gdy chcemy wyeliminować alergeny z mieszkania.


Alergie

Połowa ludności na świecie cierpi na alergie. Ekspozycja na określone substancje powoduje, że ich system immunologiczny reaguje tak, jakby zetknął się ze złośliwym wirusem lub bakterią. W rezultacie pojawiają się różnego rodzaju reakcje alergiczne, w tym zaczerwienienie oczu, wykwity skórne lub katar.

Środki zapobiegawcze

Do typowych źródeł reakcji alergicznych należą pewne rodzaje żywności, ugryzienia owadów, różne rodzaje tkanin lub roztocza. Unikanie tych alergenów jest oczywiście pierwszym krokiem w walce z każdym rodzajem alergii. Jednak osoby cierpiące z powodu alergii z pewnością potwierdzą, że w praktyce nie jest to wcale takie proste.

Quick-Step floors ideal for people with allergies

Zacznij od podstaw

Wyeliminowanie alergenów z domu stanowi nie lada wyzwanie. Jako że brud i kurz gromadzą się i tkwią głęboko w rowkach, każda podłoga w domu może stanowić źródło nieznośnych alergenów. Dlatego ważne jest, aby podłoga zapobiegała osadzaniu się brudu i była łatwa w czyszczeniu.

Podłogi laminowane Quick-Step są łatwe w utrzymaniu, a dodatkowo ich powierzchnia jest całkowicie szczelna. W związku z tym nie osadza się na nich kurz ani brud, a Ty nie musisz się już martwić alergenami. Podłogi laminowane to idealny wybór dla alergików!

Top