Mapa stylów podłóg: który wybierzesz?

Jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. W kwestii wystroju wnętrza wszyscy kierujemy się własnym wyczuciem stylu. Sprawdź, który styl drewna będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Nordyckie: dla odważnych

Lubisz niekonwencjonalne palety czerni, ciemnej szarości i czerwonawego brązu? Zachwycasz się na widok głębokich rowków i ukosów? Preferujesz matowe wykończenie nadające podłodze nowoczesny wygląd i charakter? Gratulacje: jesteś typem nordyckim. Doceniasz podłogi o wyrazistym wyglądzie, odważnych kolorach i nietypowych wzorach.

Wschodnie: prostota to piękno

Jeśli kierujesz się zasadą „mniej znaczy więcej”, jesteś typem wschodnim. Gładkie podłogi i jasne barwy budzą w Tobie podziw. Lubisz, kiedy rowki są możliwie najsubtelniejsze. Nie jesteś natomiast fanem dużych sęków ani pęknięć.

Naturalna brytyjska elegancja

Opanowane zachowanie, ale wewnątrz gorące serce? Brytyjska rezerwa? Nic podobnego! Styl brytyjski jest połączeniem przytulności, ciepła, żywych barw i bogactwa odmian drewna. Jeśli odnajdujesz się w takiej estetyce, na pewno pokochasz podłogi dębowe. Z pewnością docenisz też wygląd odnowionego drewna, jaki nadają deskom duże sęki i pęknięcia z ciemniejszymi akcentami oraz subtelne wariacje kolorów.

Śródziemnomorskie: prawdziwie niepowtarzalne

Jeśli Twoje motto brzmi: „różnorodność nadaje życiu smak”, to styl śródziemnomorski jest właśnie dla Ciebie. Lubisz, kiedy każde pomieszczenie ma podłogę w innym kolorze: od eleganckiej szarości po namiętną czerwień. To samo dotyczy rodzaju drewna. Nieważne, czy decydujesz się na dąb, czy egzotyczne merbau: zawsze osiągasz pożądaną harmonię.

Top