Zimne stopy? Może warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe to wygodna i dyskretna alternatywa dla klasycznych grzejników. Niestety nie wszystkie rodzaje podłóg są kompatybilne z tą nowoczesną techniką ogrzewania. Quick-Step oferuje kilka rodzajów podłóg, które zapewniają ciepło Twoim stopom bez względu na porę roku.

Trzeba dokonać tylu wyborów…

Preferujesz wodne czy elektryczne ogrzewanie podłogowe? Budujesz nowy dom czy tylko remontujesz? Umieszczasz ogrzewanie bezpośrednio pod podłogą czy w wylewce betonowej? Wybierając ogrzewanie podłogowe, trzeba podjąć wiele decyzji dotyczących kwestii technicznych. Każda opcja ma swoje zalety i wady. Profesjonalna porada pomoże Ci odnaleźć drogę w tym labiryncie możliwości.

…na przykład dobrać odpowiednią podłogę

Nie wszystkie rodzaje podłóg są odpowiednie do systemów ogrzewania podłogowego. Na przykład niektóre podłogi z drewna o wysokim poziomie wilgotności mogą kurczyć się lub wybrzuszać wskutek działania ogrzewania podłogowego. Inne podłogi mogą być zbyt grube lub działać jak izolacja i blokować przepływ ciepła.


Parquet on underfloor heating

Na ratunek – podłogi Quick-Step

Dzięki prawidłowemu montażowi i użyciu odpowiedniego podkładu niemal wszystkie podłogi Quick-Step – w tym podłogi laminowane – można stosować w połączeniu z systemem ogrzewania lub chłodzenia podłogowego. Quick-Step’s Livyn luxury vinyl collection is particularly suited, as vinyl is an excellent thermal conductor.

Zatem odpowiednią podłogę do ogrzewania podłogowego najlepiej wybrać spośród oferty Quick-Step. Zapewni ona uczucie miękkości, ciepła i komfortu i sprawi, że zapomnisz o ciepłych skarpetach i kapciach i zapragniesz chodzić po niej boso!

Top