Oaza prywatności dla twoich dzieci

Pokój dziecka to jego własna prywatna przestrzeń w domu. Oczywiście chcesz, aby przestrzeń ta była możliwie jak najbardziej przytulna. Czy twoja córka marzy o własnym pokoju księżniczki z różowymi ścianami i brokatem? Czy twój syn nie toleruje w swoim pokoju innych dekoracji niż samochody wyścigowe? A może chcesz odejść od tradycyjnych schematów? Zapoznaj się z naszymi poradami i zmień pokój swojej pociechy w raj dla dziecka.Wskazówki, jak urządzić pokój dziecka

Oto nasza wskazówka numer jeden: upewnij się, że pokój twojego dziecka przetrwa próbę czasu. Unikaj tapet, postaw lepiej na farbę. Najlepiej niech będzie to farba zmywalna, którą łatwo wyczyścisz, gdy twoja pociecha porysuje ją kredkami.

Ważny jest również wybór odpowiednich mebli. Pokój będzie zarówno miejscem spania, odrabiania lekcji, jak i zabawy, więc kluczowe znaczenie ma elastyczność. Kółka obrotowe umożliwiają przesuwanie mebli i zaaranżowanie miejsca do zabawy. Równie istotne jest solidne łóżko. Nawet jeśli zabronisz skakania po materacu, istnieje szansa, że do niego dojdzie! Poza tym, wybierz podłogę odporną na intensywną eksploatację. Wybierz podłogę laminowaną, aby nie musieć już na zawsze pamiętać o porywających wyścigach samochodowych i artystycznych katastrofach — nawet jeśli myślisz o nich z pewną nostalgią.


Pokój chłopięcy, który przetrwa dzieciństwo

Być może twój syn szybko ulega urokowi bohaterów filmów. Jednak nie możesz zawsze ulegać jego zachciankom dotyczącym urządzenia całego pokoju. Upewnij się, że podstawowe elementy dekoracji pokoju przetrwają lata dzieciństwa — wystarczy wymieniać dodatki wraz z fazą fascynacji każdym kolejnym bohaterem!

Pokoje dziewczynek — uwolnić się od różu

Nie daj się namówić na róż i brokat w wymarzonym pokoju twojej córeczki. Bardzo prawdopodobne, że ta faza minie za kilka lat. Czy to znaczy, że jaskrawe kolory są zakazane? Absolutnie nie! W każdym pokoju dziecka można łatwo zmienić wystrój, stosując kolorowe dodatki z różnymi motywami.

Wybierz podłogę o ponadczasowym wyglądzie. Skorzystaj z naszego Doradcy w dziedzinie podłóg, który pomoże ci dokonać wyboru!

Top