Pomysły na przytulne wnętrza w okresie jesienno-zimowym

Wraz ze zmianą pór roku zmienia się nasz nastrój. Wiosną i latem lubimy otaczać się jasnymi i świeżymi kolorami, podczas gdy jesienią i zimą poszukujemy przede wszystkim ciepła i przytulności. Czy to oznacza, że musimy od razu zmieniać aranżację całego wnętrza? Niekoniecznie – dzięki tym niewielkim zmianom idealnie dopasujesz wystrój Twojego wnętrza do pory roku.Zmiana na powitanie sezonu

Nowa narzuta, inny dywan lub wełniane poduszki wystarczą, aby wprowadzić do wnętrza jesienny lub zimowy klimat. Można nawet pójść o krok dalej i wymienić pokrycia mebli, zasłony lub lampy. Nowe figurki, ramki na zdjęcia lub obrazy również mogą wiele zmienić. Jeżeli jesienią schowamy letnie dekoracje, w następnym roku mogą nam się spodobać jeszcze bardziej!

Barwy jesieni

Upalne letnie dni wydają się należeć do dalekiej przeszłości, choć te jesienne są nadal przyjemnie ciepłe. Wprowadź do swojego domu trochę koloru, dodając odcienie ciemnego pomarańczu i bordo. Ułóż na meblach puchate koce, aby móc się nimi otulić podczas chłodniejszych wieczorów. Jesienią można znaleźć bogatą ofertę atrakcyjnych dekoracji, obrusów i serwetek w kolorach ziemi lub z jesiennymi motywami. Wypełnij szklany wazon kasztanami i włóż do niego dużą święcę.

Kolory zimy

Zmień swój dom w przytulne schronienie przed chłodem zimowych dni. Baw się tkaninami, połóż na stoliku książki i czasopisma, a w kątach zapal nastrojowe lampki. ‎Łącząc ze sobą odcienie ciemnego brązu i czerni, stworzysz przytulne gniazdko z nastrojowym oświetleniem. Nazbieraj szyszek i ułóż je dokoła półmiska z igliwiem i świeczkami. Jeśli posiadasz w domu kominek, możesz napełnić drewnem wiklinowy kosz.


Potrzebujesz więcej inspiracji?

Na naszej stronie internetowej prezentujemy wiele wnętrz urządzonych ze smakiem. Od razu zobaczysz efekt zastosowania naszych podłóg we wszystkich rodzajach pokoi i stylach wnętrz. 

Chcesz się pochwalić swoją podłogą Quick-Step i urządzeniem wnętrza?

Prześlij zdjęcie lub zdjęcia swojego domu i zainspiruj inne osoby pasjonujące się wystrojem wnętrz.

Artykuły powiązane
09.10.2013
Top