Porady dotyczące podłóg w pomieszczeniach otwartych

Otwarty układ pomieszczeń nada wrażenie przestronności każdemu domowi. ‎Łącząc wiele części mieszkalnych na jednej przestrzeni, należy jednak rozważyć kilka kwestii związanych z wyborem odpowiedniej podłogi.Poczucie wspólnoty

Nie kto inny jak legendarny Frank Lloyd Wright był jednym z pierwszych architektów, którzy zastosowali otwarty układ pomieszczeń w domach mieszkalnych. Jego pomysły skupiały się na uczynieniu kuchni centralnym miejscem, wokół którego toczy się codzienne życie rodziny.

Od dwóch dekad coraz więcej nowo wybudowanych i odnowionych domów z powodzeniem łączy wiele części mieszkalnych na jednym, otwartym planie. Gotowanie, spożywanie posiłków, a nawet wieczorne oglądanie telewizji stają się przyjemnymi czynnościami,w których uczestniczy cała rodzina. Otwarta przestrzeń sprzyja poczuciu wspólnoty, wprowadzając do domu wrażenie przestronności.Postaw na spójność

Zasada numer jeden przy wyborze podłóg do otwartego układu pomieszczeń to możliwie najmniejsze zróżnicowanie rodzajów podłóg. Staraj się, by w jednym pomieszczeniu nie łączyć różnych rodzajów podłóg, takich jak na przykład twarde drewno i winyl, bo w ten sposób dzielisz pokój na mniejsze części i ujmujesz mu przestronności.

Zmianę rodzaju podłogi można uwzględnić tylko w przypadku istnienia wystarczająco wąskiego wejścia do innego pomieszczenia. Zawsze należy unikać wyraźnych, kontrastowych połączeń i listw przejściowych.

Jedna podłoga do wszystkich pomieszczeń

Kuchnie, pokoje dzienne czy jadalnie stawiają różne wymagania względem podłóg. Decydując się na otwarty układ pomieszczeń, należy wziąć je pod uwagę i wybrać taki rodzaj podłogi, który łączy odpowiednie właściwości. Wybierając idealną podłogę do otwartego układu pomieszczeń, pamiętaj o takich czynnikach jak zużycie, wygląd, komfort oraz trwałość i stwórz przytulny dom swoich marzeń. Potrzebujesz inspiracji? Skorzystaj z Doradcy w dziedzinie podłóg Quick-Step!