Świąteczny poradnik survivalowy: Jak uchronić podłogę przed bożonarodzeniową klęską

Czas na choinkę. W końcu nic złego nie może się wydarzyć, prawda? Sprawdźmy. Co jeśli...


Garść porad: jak ocalić podłogę od świątecznej klęski...


1 — Przeceniłeś własne siły

Choinka waży od 15 do 20 kg. To całkiem spora ozdoba jak dla Twoich mięśni i wytrzymałości Twojej podłogi. Nie bądź macho – rozłóż ciężar na resztę rodziny albo przyjaciół. To zdecydowanie rozsądniejsze niż wciąganie drzewka do domu i rysowanie po drodze podłogi.

2 — Wydaje Ci się, że Twoja choinka jest wielka jak Generał Sherman

Większe znaczy lepsze, mawiają... chyba że postawisz choinkę na najcięższym stojaku, jaki uda Ci się znaleźć. Nie wybieraj takiego, który udźwignąłby Generała Shermana — najpotężniejsze drzewo na świecie — a Twoja podłoga poradzi sobie z obciążeniem.

3 — Pomyliłeś stojak pod drzewko z basenem

Jeśli chcesz mieć piękną, zieloną choinkę, musisz ją regularnie podlewać. Jesteś typem człowieka nieznającego umiaru? Mamy dla Ciebie wskazówkę: wyobraź sobie wyciekającą wodę, która wsiąka w podkład. To na pewno przekona Cię do odłożenia konewki...

4 — Za bardzo ufasz swoim zwierzakom

Nic nie wywołuje u psów takiej euforii, jak porządne drzewo. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania, jeśli nie chcesz znaleźć pod choinką mokrego prezentu. 


Co jest najważniejsze w Świętach? Ta radosna atmosfera, którą wszyscy kochamy. Postaw choinkę w dobrze widocznym miejscu i udekoruj ją tak, żeby komponowała się ze stylem wnętrza i podłogi. Wesołych Świąt!

Top