Jak wybrać odpowiedni styl za pomocą systemu stopniowania drewna Quick-Step

Różne części drzewa dają odmienny wygląd i teksturę podłogi. Dzięki systemowi stopniowania drewna Quick-Step możesz sprawdzić, jak ostatecznie będzie wyglądała Twoja podłoga.

Drewniane podłogi Quick-Step dzielą się na cztery odmienne kategorie. Każda kategoria charakteryzuje się własnymi niejednorodnościami w zabarwieniu, liczbie sęków, wielkości sęków oraz występowaniu jaśniejszego bielu. Cechy te przekładają się albo na jednolity albo bardziej rustykalny wygląd.

Finesse

Quick-Step hardwood finesse

Kategoria „Finesse” to drewno o niewielkiej liczbie drobnych sęków, których średnica nie przekracza 5 mm. Deski mają jednorodną barwę i tylko niewielkie różnice w fakturze. Deski „Finesse” są całkowicie pozbawione bielu (zewnętrzna część pnia lub gałęzi, która zwykle ma jaśniejszą barwę).
Nature

Quick-Step hardwood nature

Sęki w deskach „Nature” mogą osiągać średnicę nawet 20 mm i jest ich nieco więcej niż w deskach „Finesse”. Postarzane produkty z tej kategorii, w przeciwieństwie do niepostarzanych, mogą zawierać biel. Niejednorodności w zabarwieniu i fakturze są możliwe, ale będą raczej subtelne.


Marquant

Quick-Step hardwood marquant

Te jasne deski kompozytowe mają liczne sęki o średnicy do 50 mm. Tak jak w przypadku kategorii „Nature” produkty postarzane mogą zawierać biel, a niepostarzane nie. Rezultatem jest podłoga o umiarkowanie „rustykalnym” charakterze.
Character

Quick-Step hardwood character

Duże sęki z ciemnymi plamami i pęknięcia nadają tej kategorii unikalny charakter. Znaczna niejednorodność w zabarwieniu i fakturze tworzy charakterystyczny rustykalny wygląd. Zastosowanie bielu – który zazwyczaj ma jaśniejszą barwę – daje niepowtarzalny efekt.
Top