Wnętrze nabiera charakteru poprzez zastosowanie białej podłogi

Nic dziwnego, że białe podłogi stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko sprawiają, że pokój wygląda na większy i jaśniejszy, ale także są idealnym podłożem dla nietypowych, eksperymentalnych elementów w wystroju. Dowiedz się, jak dobrze wykorzystać białą podłogę we wnętrzu.Od nowoczesnego minimalizmu do przytulnego stylu nadmorskiego

Białe podłogi są odpowiednie do każdego stylu, zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Lubisz prostotę i minimalizm? Wybierz białą podłogę z połyskującym wykończeniem i dodaj trochę przyciągających wzrok dzieł sztuki lub mebli. Preferujesz spokojny styl nadmorski? Drewno bielone będzie strzałem w dziesiątkę!

Bez względu na styl, zadbaj o wprowadzenie kolorowych akcentów. W ten sposób unikniesz skojarzeń ze szpitalem. Na przykład kolory niebieski i zielony będą spokojnym, ale ożywczym akcentem.


Drewno klonowe – wybór projektantów

Szukasz czegoś wyjątkowego? Sięgnij po drewno klonowe. Słynie ono z wytrzymałości, a także pozostaje niezmiennym faworytem dekoratorów wnętrz. Jego kremowa barwa wnosi miękkość do każdego wnętrza. Poza tym w połączeniu z innymi jasnymi odcieniami, klon może naprawdę powiększyć optycznie pomieszczenie. Na przykład klonowe podłogi laminowane dają wrażenie przestronności, sprawiając że inne elementy wystroju wnętrza znajdują się w centrum uwagi.

A co z czyszczeniem?

Ze względów praktycznych, zanim wybierzesz białą podłogę, dobrze się zastanów nad tym, czy starczy Ci zapału do sprzątania. Wykończenie o określonej fakturze w pewnym stopniu pomaga w ukryciu brudu, błota i kurzu. Nie lubisz zbyt często zamiatać? Unikaj połyskującego wykończenia białej podłogi.

Top