Klucz do stworzenia skandynawskiego wnętrza

Skandynawski wygląd – chłodny i jasny, z elementami graficznymi i kolorowymi akcentami – to trend, który jest już obecny w projektowaniu od pewnego czasu i pewnie nieszybko przeminie. I nie ma w tym nic dziwnego! Typowe dla tego stylu chłodne i jasne barwy podstawowe stanowią idealną kanwę do swobodnego kreowania różnorodności. Jeśli chcecie stworzyć nordycki wygląd, to najlepiej jest oczywiście rozpocząć od jasnego koloru.

BIEL!

Biel to idealny podstawowy kolor do skandynawskiego wnętrza – na ściany i na podłogi. Wybranie białej bazy pozwoli Ci uzyskać wrażenie przestronności i spokoju. Podłoga w jasnym odcieniu optycznie powiększy niezbyt wysokie pomieszczenia. Atmosfera „fresh look” jest typowa dla domów na Dalekiej Północy, a dopiero wnętrze odzwierciedla indywidualny gust właściciela. Wybierając jasne kolory jako bazę, możesz łatwo wyeksponować swoje osobiste pamiątki i fotografie bez efektu przeładowania.

Parkiet Variano, Malowany na biało dąb olejowany od Quick-Step

Biała podłoga drewniana jest często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, kiedy wyobrażasz sobie skandynawskie wnętrze i jest to absolutnie najlepszy klasyczny punkt wyjścia do urządzenia domu w tym stylu. Białe wykończenia desek podłogowych parkietu Variano od Quick-Step są wykonane z mniejszych kawałków drewna, aby stworzyć radosny i jasny fundament o nowoczesnej linii. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z klasycznymi projektami takich ikon designu jak Arne Jacobsen czy Vitra.


Quick-Step Impressive, Białe deski

Białe deski o nowoczesnej linii w połączeniu z wygodą i przystępnością cenową laminatu: białe wykończenia w kolekcji Impressive od Quick-Step łączą w sobie to co najlepsze z obu światów. Kolekcja Impressive słynie z realistycznego wyglądu i tekstury drewna. Duży plus: ten laminat jest całkowicie wodoodporny i może być układany w takich miejscach jak hole, łazienki czy kuchnie.

Natura jest najlepsza.

Przy wszystkich tych cudownych lasach i jeziorach tej części Europy trudno się dziwić, że Skandynawowie lubią wprowadzać swoje imponujące krajobrazy do domów. Kluczową rolę odgrywają tutaj naturalne materiały – nie tylko w postaci znalezionego poroża czy interesująco powyginanych gałęzi, ale także dodatki z blado zabarwionego i niemalowanego drewna.

Impressive, Sosna naturalna od Quick-Step

Jeśli jasna biel wygląda zbyt szpitalnie jak na Twój gust albo wolisz cieplejsze odcienie, to drewno naturalne będzie dla Ciebie także wspaniałą opcją do stworzenia skandynawskiego nastroju. Naturalna charakterystyka drewna (spękania i sęki) to współczesny sposób na stworzenie żywej i radosnej atmosfery. Efektem starannych badań naszych projektantów było opracowanie podłogi laminowanej Sosna naturalna od Quick-Step, która perfekcyjnie naśladuje prawdziwe drewno. Wzór wykończenia, zainspirowany szwedzkimi sosnami, obejmuje nawet fugi i jest wytłaczany w taki sposób, że deski uzyskują wygląd i fakturę prawdziwego drewna.


Impressive, Beton drewno jasnoszare od Quick-Step

Wykończenie podłogi laminowanej Beton drewno jasnoszare także tworzy jasną bazę, ale uzupełnia ją o realistyczny deseń i teksturę drewna. Ten jasny odcień szarości doda trochę charakteru Twojej podłodze, zachowując wrażenie przestronności.

Eksplozja koloru

Na koniec nadaj swojemu wnętrzu ostateczny wygląd, wprowadzając do niego jasne eksplozje koloru dzięki kilku poduszkom, lampom i dizajnerskim akcesoriom w żywych kolorach. Artystyczne plakaty lub dizajnerskie świeczniki ze świecami w jasnych barwach są bardzo popularne w Skandynawii i właśnie takie detale sprawiają, że ten styl jest tak niepowtarzalny i spersonalizowany!

Top