7 sposobów na zachowanie laminatu w dobrym stanie

Jeśli posiadasz w swoim domu najwyższej jakości laminat firmy Quick-Step, nie musisz się martwić. Nasze podłogi laminowane mogą poszczycić się wierzchnią warstwą odporną na zarysowania. Natomiast dzięki 25-letniej gwarancji możesz przez ćwierć wieku spać spokojnie. Zastanawiasz się, czy może być jeszcze lepiej? Nasze wskazówki sprawią, że Twoja podłoga laminowana będzie lśniła przez wiele lat.

7 sposobów na utrzymanie laminatu w dobrym stanie;

Chroń...

Obiad na stole! Czy to znak dla Twoich domowników, że mogą z werwą wysuwać swoje krzesła? Już czas zabezpieczyć się przed rysami w podłodze, naklejając ochraniacze lub plastikowe nakładki na nogi mebli.

… i używaj siły mięśni

Oczywiście rozumiemy entuzjazm, z jakim zasiadasz do suto zastawionego stołu. Jednak starajmy się zachowywać w sposób cywilizowany i unośmy lekko nasze krzesła. Jeśli planujesz przesuwać większe meble, niezbędna będzie pomoc drugiej osoby.

Czyść

Zawartość szklanki lub butelki znalazła się na podłodze? Potraktuj swój laminat z czułością i jak najszybciej wytrzyj mokrą plamę.

Połóż dywany tam, gdzie ich miejsce

Dzięki strategicznie umieszczonym dywanom, łatwo zabezpieczysz najczęściej używane obszary podłogi. To także idealny sposób, aby cięższe meble nie pozostawiały śladów na laminacie. Dodatkowa wskazówka: taśma antypoślizgowa pod dywanem uchroni Cię przed bolesnym upadkiem.

Powitaj gości

Nic lepiej nie świadczy o gościnności niż wycieraczka z napisem „Witamy”. To także sprytne posunięcie pozwalające chronić laminat przed brudem.

Uważaj na wilgotność

Odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu wynosi mniej więcej od 35% do 65%. Jeśli wilgotność jest zbyt duża lub zbyt niska, laminat może się rozszerzać lub kurczyć. Higrometr pomoże Ci monitorować poziom wilgotności w Twoim domu.

Skróć je

Czy po Twojej podłodze biegają zwierzęta? Upewnij się, że regularnie obcinasz im paznokcie, aby nie zniszczyły Twojego cennego laminatu.
Czy nasze wskazówki uczyniły Cię jeszcze gorliwszym zwolennikiem laminatu? Jeśli tak, szybko wybierz podłogę swoich marzeń, korzystając z Doradcy w dziedzinie podłóg firmy Quick-Step.

Top