Co to jest podłoga laminowana?

Podłoga laminowana Quick-Step to podłoga warstwowa, oparta na wodoszczelnej klejonej płycie wiórowej o dużej gęstości (HDF). Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step składają się z czterech różnych warstw:

Co to jest podłoga laminowana?

1. Przezroczysta powłoka odporna na ścieranie

Ta warstwa wierzchnia sprawia, że podłoga Quick-Step jest odporna na zaplamienia, ścieranie, uderzenia, zarysowania, wypalenia i domowe środki czystości. Składa się z kilku warstw melaminy wprasowanych w płytę HDF pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Warstwa wierzchnia, wykończona okleiną o teksturze/fakturze drewna lub płytek ceramicznych, jest określana jako „registered-embossed” [opatentowana wypukła faktura powierzchni]. Oznacza to, że ta faktura powierzchni pozostaje w doskonałej harmonii ze wzorem.

2. Warstwa wzoru

Jest to warstwa, która określa rzeczywisty wygląd podłogi. Warstwa wzoru to fotografia prawdziwego drewna lub płytki ceramicznej o bardzo dużej rozdzielczości, odtworzona przy użyciu bardzo zaawansowanej techniki drukarskiej i wykończona żywicą melaminową. To połączenie doskonałego wzoru i faktury powierzchni sprawia, że imitacja drewna lub płytki wygląda wyjątkowo prawdziwie i naturalnie.

3. Odporna na wilgoć klejona płyta podstawowa z HDF

Płyta podstawowa z HDF jest bardzo istotnym elementem podłogi laminowanej Quick-Step. HDF to płyta wiórowa o dużej gęstości. Składa się ona z uszlachetnionych włókien drzewnych i wysokiej jakości żywicy melaminowej. Jest to płyta z wtórnie powiązanych ze sobą włókien drewna, która umożliwia wykorzystanie wszystkich części drzewa. Płyta ta jest bardzo homogeniczna pod względem składu i charakterystyki technicznej. Cechują ją wyjątkowa wytrzymałość, stabilność i odporność na wilgoć.

4. Zrównoważona warstwa

Ta odporna na wilgoć warstwa wspierająca gwarantuje doskonale zrównoważoną płytę, która nie ulegnie wygięciu ani wypaczeniu, jeśli będzie prawidłowo zamontowana i konserwowana.

Dowiedz się więcej

Dowiedzcie się więcej o naszych podłogach laminowanych z linku „Dlaczego pokochacie swoją podłogę laminowaną Quick-Step?”

Top