Jak zamontować podłogę laminowaną Quick-Step

Montaż podłogi Quick-Step przebiega w mgnieniu oka dzięki cieszącemu się powszechnym uznaniem opatentowanemu systemowi zatrzaskowemu Uniclic Multifit. Obydwa systemy bardzo ułatwiają układanie podłogi, zapewniając znacznie większą szybkość montażu i wytrzymałość połączeń niż konkurencyjne rozwiązania. Dzięki nim montaż nowej podłogi jest naprawdę łatwy, nawet w najmniejszych narożnikach pomieszczenia i pod drzwiami.

Metoda 1: obrócić i zatrzasnąć

Wystarczy połączyć ze sobą panele na zatrzask na dłuższych i krótszych krawędziach desek.

Metoda 2: wsunąć w poziomie

Idealna do trudno dostępnych narożników. W odróżnieniu od większości innych podłóg deski Quick-Step mogą być łączone w poziomie. Ma to ogromne znaczenie przy montażu ostatniego rzędu paneli i w miejscach, gdzie trudne lub niemożliwe jest przekręcenie paneli – na przykład pod ościeżnicami drzwi lub elementami grzewczymi.

Metoda 3: dosunąć i zatrzasnąć

Połączyć panele na zatrzask dłuższymi krawędziami, dosunąć krótszą krawędź deski do poprzedniego panelu i docisnąć. Ta metoda została opracowana specjalnie dla gamy produktów Quick-Step Exquisa.


Zestaw do montażu Quick-Step

Zestaw do montażu Quick-Step zawiera wszystko, czego potrzeba do szybkiego ułożenia podłogi bez jej uszkodzenia:

  • klocek montażowy; 
  • regulowane klocki dystansowe (aby uzyskać prawidłowe szczeliny dylatacyjne); 
  • metalowy dociągacz. 

Zestaw montażowy można także nabyć wraz z instrukcją montażu „krok po kroku” na płycie DVD.

Piła ręczna Quick-Step

Ta niezwykle poręczna piła Quick-Step pomoże Wam prawidłowo przyciąć ościeżnice drzwi, aby zmieściła się pod nimi Wasza nowa podłoga. Jest wyposażona w regulowaną ergonomiczną rączkę i brzeszczot z najwyższej jakości stali.


Quick-Step Seal & Click

Quick-Step Seal & Click opracowano specjalnie dla zapewnienia długotrwałej ochrony przed wilgocią podłogom laminowanym Quick-Step Lagune położonym w łazienkach. Ten środek do uszczelniania jest elastyczny, przeźroczysty, nieprzywierający i zapewnia optymalną ochronę przed wodą.


Zestaw Quick-Step

Ta elastyczna pasta na bazie akrylu to idealne rozwiązanie do miejsc, w których nie można zamocować listew przyściennych ani profili. Jest dostępna w kolorze dopasowanym do podłogi. Warto zwrócić się po poradę do sprzedawcy.


Taśma samoprzylepna z laminatem Quick-Step

Użyj samoprzylepnej taśmy z laminatem do wykończenia krawędzi schodów, listew przyściennych i profili. Doskonałe wykończenie podłogi.Rozetki Quick-Step do rur kaloryferów

Aby wykończyć elementy grzewcze i rurki w harmonii ze swoją podłogą Rozetki do rur mogą być stosowane do różnych średnic – 15 mm lub 22 mm. Należy sprawdzić średnicę i wykończyć je laminatem, który pasuje do podłogi.


Wycieraczka Quick-Step

Quick-Step oferuje wycieraczkę, która będzie świetnie pasować do Waszego korytarza. Strefy szczotkujące pomogą zapobiec wnikaniu piasku i brudu do Waszego domu. Wycieraczka pomoże także zapobiec powstawaniu wilgotnych śladów stóp w Waszym korytarzu. Ta wycieraczka jest doskonale dopasowana do wytrzymałej aluminiowej ramki, wpuszczonej w podłogę laminowaną. Jest łatwa do zamontowania i czyszczenia. Stanowi bardzo eleganckie i praktyczne rozwiązanie.


Obejrzyj wideo

Przekonajcie się sami, jak łatwo jest ułożyć podłogę Quick-Step, oglądając nasze wideo z instrukcją montażu.Pobierzcie instrukcję montażu

Top