Czym jest podłoga drewniana?

Parkiety Quick-Step to trójwarstwowe podłogi drewniane wykończone warstwą zabezpieczającą. Dzięki starannej selekcji surowców i perfekcyjnej kontroli poziomu wilgotności drewna podczas procesu produkcji podłogi drewniane gwarantują stabilność i trwałość na lata.

CZYM JEST PODŁOGA DREWNIANA?

1. Warstwa wykończeniowa

Zależnie od wybranej podłogi drewnianej warstwa wykończeniowa składa się z: 

  • Siedmiu warstw lakieru UV, który chroni Twoją podłogę przed zużyciem, zarysowaniami i plamami oraz czyni ją łatwą w utrzymaniu.
     
  • Dwóch warstw oleju nowej generacji, tworzących ekstra mat wydobywający naturalne piękno podłogi. Olejowane wykończenie sprawia, że podłoga z czasem nabiera gracji i szlachetnego wyglądu.


2. Warstwa dekoracyjna

Starannie wyselekcjonowana warstwa litego drewna w bogatej gamie kolorów i struktur. W większości podłóg trójwarstwowych Quick-Step warstwa dekoracyjna ma minimum 3mm grubości, w kolekcji Compact 2,5mm. Warstwa dekoracyjna może być szlifowana lub odnowiona.

3. Rdzeń podłogi

Rdzeń podłogi odpowiada za jej stabilność i trwałość. Krzyżowe ułożenia włókien w kolejnych warstwach podłogi utrzymuje ją stabilną w każdym kierunku. Odpowiedni balans właściwości mechanicznych rdzenia jest niezbędny do osiągnięcia łatwego montażu i pewnego, trwałego połączenia.

4. Warstwa przeciwprężna

Warstwa przeciwprężna w połączeniu z pozostałymi warstwami chroni deski przed odkształceniami.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o naszych drewnianych podłogach 'DLACZEGO POKOCHACIE PODŁOGI TRÓJWARSTWOWE QUICK-STEP'.

Top