Masz na oku podłogę drewnianą? Koniecznie przyjrzyj się tym trzem kluczowym cechom.

Wybór nowej podłogi to poważna inwestycja. Warto więc już na samym początku podjąć właściwą decyzję. Poznaj trzy podstawowe cechy świadczące o jakości podłogi drewnianej.


1 – Jakie wykończenie zastosowano?

Wisienka na torcie zawsze jako pierwsza przykuwa uwagę. To samo dotyczy wysokiej jakości podłóg. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności przyjrzeć się rodzajowi zastosowanego wykończenia. Czy podłoga jest dobrze zabezpieczona przed ścieraniem i wytrzyma długie lata użytkowania?

Na przykład drewniane podłogi Quick-Step są pokrywane co najmniej siedmioma warstwami lakieru wodnego utwardzanego promieniami UV. Takie wykończenie zabezpiecza deski przed ścieraniem, rysami i plamami. Z kolei olejowane podłogi drewniane Quick-Step są pokrywane dwiema warstwami oleju modyfikowanego wysokiej jakości, który zapewnia naturalny i, co najważniejsze, trwały efekt.

2 – Czy podłoga jest stabilna?

Stabilność podłogi zależy w dużej mierze od surowca, jaki wykorzystano podczas produkcji. Spróbuj się dowiedzieć, czy proces obróbki produkcyjnej drewna zapewnia przez cały czas optymalną zawartość wody lub wilgoci. Jeśli tak, masz do czynienia ze stabilną i trwałą podłogą.


3 – Czego można się dowiedzieć, patrząc na detale.

Naturalny wygląd, wytworne wykończenie powierzchni, piękna struktura... O jakości drewnianej podłogi możesz się przekonać, sprawdzając, ile serca producent włożył w obróbkę końcową. Pamiętaj, aby nie zgadzać się na kompromisy i wybierać tylko to, co najlepsze.
Top