Podłogi z linoleum – myślisz o alternatywie?


Dzięki wielu zaletom, już od czasu jego wynalezienia w XIX wieku linoleum stanowiło popularny materiał podłogowy. Pomimo wielu zalet, montaż w dalszym ciągu pozostaje jedną z jego największych wad, wymaga bowiem wyjątkowo wprawnej ręki do cięcia, a używany do montażu klej może z łatwością zabrudzić całe pomieszczenie. Zatrudnienie profesjonalisty znacząco podnosi koszty podłogi. Dodatkowo, pomimo tego, że w niektórych wypadkach linoleum jest doskonałym wyborem, wiele osób uważa je za „tani” i niemodny materiał wykończeniowy. Taka opinia może dodatkowo wpłynąć na obniżenie wartości domu lub mieszkania.

Zobacz wszystkie alternatywy dla linoleum >

Dlaczego podłogi laminowane i winylowe stanowią doskonałą alternatywę...

Jeśli lubisz majsterkować i myślisz, że linoleum może być zbyt sterylne lub mieć zbyt przemysłowy charakter i nie pasować do Twojego projektu, zwróć uwagę na inne odporne materiały podłogowe, takie jak laminat lub winyl. Poza niezwykle realistycznym wyglądem, tego typu materiału oferują także zakres dodatkowych możliwości:laminowane i winylowe Quick-Step, Naturalny wygląd

Naturalny wygląd

Luksusowe podłogi winylowe Quick-Step są oferowane w szerokiej palecie kolorów i wzorów, z których każdy jest wyjątkowy i autentyczny: od realistycznych szczegółów po oszałamiające tekstury i fascynujące kompozycje kolorystyczne. Dzięki temu można z łatwością dobrać idealną podłogę do każdego wnętrza – od klasycznych po minimalistyczne.

laminowane i winylowe Quick-Step, Łatwa pielęgnacja

Łatwa pielęgnacja

Wszystkie podłogi laminowane Quick-Step są niezwykle łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Każda z nich korzysta z wyjątkowej technologii Scratch Guard™, zapewniającej doskonałą ochronę przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

laminowane i winylowe Quick-Step, Łatwy montaż

Łatwy montaż

Dzięki naszym opatentowanym i uznanym systemom Uniclic i Uniclic Multifit, montaż podłogi z płytek winylowych jest znacznie łatwiejszy niż montaż podłóg z płytek kamiennych. Nie wymaga bowiem kleju ani gwoździ, a kolejne panele układają się w jedną całość na klik.

laminowane i winylowe Quick-Step, Wytrzymałość

Wytrzymałość

Quick-Step oferuje długie okresy gwarancji procenta na wszystkie rodzaje podłogi, od 20 lat na płytki winylowe do 25 lat na większość podłóg laminowanych.

Zobacz wszystkie alternatywy dla linoleum >

Top