Jak montować podłogi drewniane?

Podłogi drewniane Quick-Step można montować na dwa sposoby: na pływająco lub przyklejać do podłoża. Wybór należy do Ciebie! Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że wszystkie podłogi drewniane Quick-Step — z wyjątkiem jesionowych i bukowych — można układać na instalacji ogrzewania podłogowego. Chcesz wznieść się na wyższy poziom? Podłogi drewniane Quick-Step można także z łatwością stosować do wykańczania lub renowacji wszystkich typów klatek schodowych.
Montaż
Montaż pływający

Montaż pływający

Masz już odpowiedni podkład? Pora zabrać się do pracy. Na szczęście dzięki opatentowanemu systemowi Uniclic Multifit wszystko jest prostsze: praktyczny system oparty na piórach i rowkach pozwala na ułożenie desek na zatrzask — bez konieczności stosowania kleju.

Montaż na klej

Montaż na klej

Można także wybrać typową metodę montażu na klej. Wystarczy użyć dedykowanego kleju Quick-Step do parkietów. Ten gotowy do użycia klej polimerowy SMX został opracowany specjalnie z myślą o drewnianych podłogach Quick-Step i może być nanoszony na większość podłoży.

Uniclic Mulitifit — opatentowana technologia

Dlaczego pokochasz system zatrzaskowy „Uniclic Multifit”?

Dzięki opatentowanemu systemowi zatrzaskowemu Uniclic Multifit montaż parkietów Quick-Step zajmuje niewiele czasu. Dostępne są trzy metody montażu — między innymi montaż przez dosuwanie.

  • SZYBKOŚĆ: montaż długich desek jeszcze nigdy nie był tak szybki i prosty. Według profesjonalnych monterów podłogę drewnianą Quick-Step można ułożyć nawet o 30% szybciej niż podłogę drewnianą montowaną w tradycyjny sposób.

  • PROSTOTA: wystarczy zatrzasnąć deski, stosując metodę, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku — brak ryzyka uszkodzenia paneli podłogowych. Nawet jeśli zajdzie konieczność ponownego montażu podłogi, system Uniclic Multifit pozwoli na łatwe wyjęcie desek i ich wymianę.

  • BRAK SZCZELIN: dzięki systemowi Uniclic Multifit połączenia są niemal niewidoczne. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać podłogę w czystości, ponieważ zanieczyszczenia nie przedostaną się do wnętrza połączeń.

  • PERFEKCYJNE WYPOZIOMOWANIE: panele nie będą się unosić — pióro jest idealnie mocowane w rowku. Podłoga jest zatem równa i nie zużywa się na krawędziach.

Montaż pływający: trzy łatwe metody

1. Dosuwanie

Idealna metoda szybkiego montażu płyt podłogowych w dużych pomieszczeniach. Połącz panele na zatrzask na dłuższej krawędzi, przysuń je do siebie tak, by przylegały do siebie krótszą stroną i dociśnij je.

2. Montaż pod kątem

Połącz panele na zatrzask najpierw na krótszej krawędzi, a następnie połącz je ze sobą od strony dłuższej. Pozwoli to na łatwy montaż pierwszego rzędu desek.

3. Wsuwanie desek w poziomie

W przeciwieństwie do większości podłóg innych marek, podłogi drewniane Quick-Step można ze sobą łączyć także w poziomie. Pozwala to na łatwe układanie ostatniego rzędu desek lub ułatwia montaż podłogi w miejscach, w których przechylenie desek nie jest możliwe, na przykład pod ościeżnicami drzwi lub kaloryferami.

Podkład

Pamiętaj, że podkład jest istotny

Jeśli zamierzasz ułożyć podłogę metodą pływającą, najpierw musisz wybrać odpowiedni podkład. Ma on ogromne znaczenie dla ostatecznego wyglądu, jakości i wygody użytkowania podłogi drewnianej. To właśnie dlatego specjaliści Quick-Step przygotowali ofertę wysokiej jakości podkładów. Nie tylko są one łatwe w montażu, lecz także tworzą równą podstawę dla Twojej nowej podłogi, zapewniając przy tym doskonałą izolację akustyczną i termiczną.

Filmy dotyczące montażu

Przekonaj się, jak łatwy jest montaż podłogi drewnianej Quick-Step.

Podłoga drewniana: montaż pływający

Podłoga drewniana: montaż na klej

Podłogi drewniane na schodach

Zalecane podkłady dla podłogi drewnianej

Przedstawione poniżej podkłady są nie tylko łatwe w montażu, lecz także tworzą równą podstawę dla Twojej nowej podłogi, zapewniając przy tym doskonałą izolację akustyczną i termiczną.
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP15
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP15
Dobre i ekonomiczne podłoże do miejsc o małym natężeniu ruchu, na przykład w sypialni czy na poddaszu.
Grubość 2 mm, 15 m²
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP60
Quick-Step Basic Plus
QSUDLBP60
Dobre i ekonomiczne podłoże do miejsc o małym natężeniu ruchu, na przykład w sypialni czy na poddaszu.
Grubość 2 mm, 60 m²
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Quick-Step Unisound
QSUDLDRUCO15
Idealny do zastosowania w miejscach o znacznym natężeniu ruchu, na przykład w pokoju dziennym.
Grubość 2 mm, 15 m²
QUick-Step Silent Walk
QSUDLSW7
QUick-Step Silent Walk
QSUDLSW7
Idealnie nadaje się na parter.
Grubość 2 mm, 7 m²
Quick-Step Thermolevel
QSUDLTL9
Quick-Step Thermolevel
QSUDLTL9
Idealnie nadaje się do montażu na istniejących podłogach kafl owych lub podłogach o bardzo nierównej powierzchni.
Zapewnia również dodatkową izolację.
Grubość 5 mm, 9 m²
Quick-Step Transitsound
QSUDLTRS15
Quick-Step Transitsound
QSUDLTRS15
Idealnie sprawdzają się w przypadku pomieszczeń na piętrze lub mieszkań w bloku.
ΔLw = 20dB, ΔLlin = 10dB
Grubość: 2 mm, 15 m²

Narzędzia montażowe

Diabeł tkwi w szczegółach — szczególnie podczas montażu nowej podłogi. Dlatego właśnie Quick-Step oferuje szereg wysokiej jakości akcesoriów, które sprawią, że podłoga drewniana będzie wyglądać perfekcyjnie.

Klej Quick-Step Parquet Glue
QSWGL16
Klej Quick-Step Parquet Glue
QSWGL16
Klej Quick-Step Parquet Glue to klej polimerowy SMX, opracowany specjalnie do przyklejania podłogi drewnianej Quick-Step do większości rodzajów podłoży. Jest gotowy do użycia.
16 kg = for +/- 16 m²
Quick-Step ZESTAW DO MONTAŻU
QSTOOL
Quick-Step ZESTAW DO MONTAŻU
QSTOOL
Montaż podłogi laminowanej przebiegnie w sposób profesjonalny i bez zakłóceń, jeśli użyjesz poręcznego zestawu do montażu Quick-Step.
W zestawie: klocek montażowy, metalowy dobijak i regulowane klocki dystansowe Quick-Step.
Quick-Step Piła ręczna
QSTOOLSAW
Quick-Step Piła ręczna
QSTOOLSAW
Piła ręczna Quick-Step ułatwia prawidłowe przycięcie ościeżnic, aby podłoga pod nimi była idealnie dopasowana.
Quick-Step Prowadnica
QSTRACKPV240
Quick-Step Prowadnica
QSTRACKPV240
Listwy przypodłogowe można bezproblemowo zamontować, używając naszej zrobionej pod wymiar prowadnicy. Wystarczy przymocować prowadnicę do ściany, używając wkrętów lub kleju uniwersalnego One4All Quick-Step, a następnie zamontować na niej listwy za pomocą zatrzasków. W razie potrzeby listwy można łatwo zdjąć, np. gdy konieczny jest dostęp do kabli.
240 cm x 0,8 cm x 2,7 cm
Quick-Step Klej One4All
QSGLUE290
Quick-Step Klej One4All
QSGLUE290
Listwy przypodłogowe i profile można zamontować szybko i skutecznie za pomocą kleju Quick-Step One4All.
290 ml
Szpachelka do kleju Quick-Step Glue Trowel
QSWB11
Szpachelka do kleju Quick-Step Glue Trowel
QSWB11
Ta wysokiej jakości szpachelka do kleju jest niezastąpiona przy profesjonalnym montażu podłóg parkietowych Quick-Step przy użyciu kleju.