Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

Jak długo musimy odczekać przed położeniem podłogi laminowanej Quick-Step na świeżą podłogę betonową lub wylewkę?

Podłogi betonowe lub wylewki wymagają odpowiednio długiego czasu schnięcia zanim można na nich zamontować podłogę laminowaną Quick-Step. Obowiązuje zasada, że należy odczekać jeden tydzień na cm (grubości) wylewki do 4 cm, dwa tygodnie na każdy dodatkowy cm do 6 cm i 4 tygodnie na każdy dodatkowy cm przekraczający 6 cm.

Z racji tego, że czas schnięcia zależy bezpośrednio od warunków klimatycznych oraz wentylacji w budynku, podany czas powinien być traktowany wyłącznie orientacyjnie. Pomiar wilgotności należy przeprowadzać za każdym razem i zawsze wykonywać zgodnie z ograniczeniami określonymi w instrukcji montażu. Wskazówka: w każdym przypadku należy prowadzić pomiary wilgotności oraz zapisywać i przechowywać ich wyniki.

Wilgoć przemieszcza się od spodu ku powierzchni. Jej wędrówka musi zabrać trochę czasu. W przypadku nowych podłóg betonowych należy zawsze położyć folię plastikową na podłogę betonową przed ułożeniem paneli laminowanych Quick-Step. Wszystkie podłogi Quick-Step mają przytwierdzony podkład z folii z tworzywa sztucznego. Aby uniknąć problemów w przyszłości, należy stosować podkłady Quick-Step.


Grubość wylewki Zalecany czas schnięcia
< 4 cm 1 tydzień na cm
5 cm 6 tygodni
6 cm 8 tygodni
> 6 cm +4 tygodnie na dodatkowy cm

Przykład: w przypadku podłogi cementowej o grubości 6 cm należy przewidzieć co najmniej (4 x 1 tydzień) + (2 x 2 tygodnie) = 8 tygodni schnięcia. W wypadku podłóg betonowych o grubości przekraczającej 6 cm należy przewidzieć 4 tygodnie na schnięcie każdego dodatkowego centymetra betonu.

Wskazówka: zawsze należy zapewnić dostateczną wentylację budynku.

Dowiedz się więcej:

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.