10% rabatu na wybrane podłogi

Jak montować podłogi laminowane Quick-Step?

Masz już wybraną ulubioną podłogę laminowaną? Z pewnością chcesz zainstalować ją jak najszybciej. Quick-Step sprawia, że jest to wyjątkowo proste — możesz skorzystać z usług doświadczonego specjalisty instalatora lub zająć się wszystkim samodzielnie. Niezależnie od wybranej metody, proces instalacji nowej podłogi laminowanej odbędzie się szybko i bezproblemowo dzięki wyjątkowo wygodnemu systemowi zatrzaskowemu.

Jak zamontować podłogę laminowaną, wykonując zaledwie kilka kliknięć?

W Quick-Step zależy nam, aby maksymalnie ułatwić Ci życie. Właśnie dlatego opracowaliśmy opatentowane i powszechnie uznane systemy Uniclic i Uniclic Multifit do montażu podłóg laminowanych. Obydwa systemy bardzo ułatwiają układanie podłogi — nawet w najwęższych narożnikach pomieszczenia i pod drzwiami — zapewniając znacznie większą szybkość montażu i wytrzymałość połączeń niż konkurencyjne rozwiązania.

Podłogi laminowane Quick-Step mogą być ponadto montowane na tradycyjnym ogrzewaniu podłogowym — możesz więc cieszyć się nową podłogą i maksymalnym komfortem. Chcesz przejść poziom wyżej i ułożyć laminat Quick-Step na schodach? To też jest możliwe! A jeśli szukasz najlepszych sposobów na wykończenie lub pielęgnowanie nowej podłogi, także mamy rozwiązania dla Ciebie.

Pobierz instrukcję montażu:

Montaż

Trzy łatwe metody montażu


1. Obróć i zatrzaśnij

Wystarczy połączyć ze sobą panele na zatrzask na dłuższych i krótszych krawędziach desek.

2. Wsuwanie desek w poziomie

W odróżnieniu od większości innych podłóg deski Quick-Step mogą być łączone w poziomie. Jest to idealne rozwiązanie do montażu w trudno dostępnych narożnikach, układania ostatniego rzędu paneli i w miejscach, gdzie trudne lub niemożliwe jest przekręcenie paneli — na przykład pod ościeżnicami drzwi lub kaloryferami.

3. Dosuń i zatrzaśnij

Połącz panele na zatrzask dłuższymi krawędziami, dosuń krótszą krawędź deski do poprzedniego panelu i dociśnij. Ta metoda została opracowana specjalnie dla gamy produktów Quick-Step Exquisa.

uniclic

Dlaczego pokochasz system zatrzaskowy „Uniclic”?

Nasze podłogi to także mnóstwo korzyści przy montażu. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Jesteś w błędzie!

  • SZYBKOŚĆ: montaż długich desek nigdy nie był tak szybki.

  • ŁATWOŚĆ: użyj metody, która Ci najbardziej odpowiada i uniemożliwia uszkodzenie paneli podłogowych. Wymiana desek lub przeniesienie podłogi także nie sprawia problemów — dzięki systemowi Uniclic możesz po prostu podnieść panele.

  • OSOBA MONTUJĄCA JEST PRAWO- CZY LEWORĘCZNA? TO NIE MA ZNACZENIA! Z systemu Uniclic mogą korzystać osoby prawo- i leworęczne — niezależnie od tego, w którym narożniku pokoju rozpoczniesz układanie podłogi.

  • BRAK SZCZELIN: pożegnaj się z otwartymi połączeniami, w których może gromadzić się trudny do usunięcia brud.

  • PERFEKCYJNE WYPOZIOMOWANIE: pióro idealnie pasuje do rowka, dzięki czemu podłoga jest idealnie płaska. Oznacza to również, że krawędzie nie ulegają zużyciu ani wytarciu.

Zalecane podkłady do podłogi laminowanej

Przy układaniu podłogi laminowanej wybór odpowiedniego podkładu ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia oczekiwanego wyglądu, jakości i komfortu. To właśnie dlatego specjaliści Quick-Step wybrali kolekcję wysokiej jakości podkładów, które są łatwe w montażu. Tworzą one płaską podstawę dla nowej podłogi oraz zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną.

QSUDLSW7 Akcesoria do podłogi laminowanej Silent Walk QSUDLSW7
Silent Walk
QSUDLSW7
33,14 PLN/m²
Sugerowana cena brutto
Idealny podkład, pozwalający na ograniczenie hałasy związanego z chodzeniem – idealny wybór na podłogi na parterach. Doskonale sprawdza się z ogrzewaniem i chłodzeniem podłogowym (2mm). Stosować w połączeniu z taśmą: NETAPE50
7 m²
QSUDLDRUCO15 Akcesoria do podłogi laminowanej Unisound QSUDLDRUCO15
Unisound
QSUDLDRUCO15
24,41 PLN/m²
Sugerowana cena brutto
Idealny do zastosowania w miejscach o znacznym natężeniu ruchu, na przykład w pokoju dziennym (2mm)..
15 m²
QSUDLBP15 Akcesoria do podłogi laminowanej Basic Plus 15 M2 QSUDLBP15
Basic Plus 15 M2
QSUDLBP15
13,62 PLN/m²
Sugerowana cena brutto
Dobre i niedrogie podstawowe rozwiązanie do pomieszczeń o mniejszym natężeniu ruchu, np. sypialni lub strychu (2mm).
15 m²
QSUDLTL9 Akcesoria do podłogi laminowanej Thermolevel QSUDLTL9
Thermolevel
QSUDLTL9
23,15 PLN/m²
Sugerowana cena brutto
Idealnie nadaje się do montażu na istniejących podłogach kaflowych lub podłogach o bardzo nierównej powierzchni. Zapewnia również dodatkową izolację (5mm).
9 m²
QSUDLTRS15 Akcesoria do podłogi laminowanej Transitsound QSUDLTRS15
Transitsound
QSUDLTRS15
23,87 PLN/m²
Sugerowana cena brutto
Idealne rozwiązanie redukujące hałas słyszany przez sąsiadów, a zatem idealny produkt do zastosowania na górnej kondygnacji domu lub w mieszkaniach na piętrach (2mm).
15 m²

Podręczne narzędzia zapewniające bezproblemowy montaż

Szukasz odpowiednich narzędzi, które pomogą Ci ułożyć podłogę tak, jak sobie tego życzysz? W Quick-Step znajdziesz to, czego szukasz.

QSTOOL Akcesoria do podłogi laminowanej Zestaw instalacyjny do podłóg laminowanych i parkietu QSTOOLA
Zestaw instalacyjny do podłóg laminowanych i parkietu
QSTOOLA
86,49 PLN/szt.
Sugerowana cena brutto
Zestaw montażowy Quick-Step zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego i bezpiecznego montażu podłogi: klocek montażowy, kołki dystansowe gwarantujące odpowiednie szczeliny dylatacyjne oraz metalowy łom.
Zawartość: kostka do dobijania, regulowane kliny dystansowe, łyżka do dociągania

Filmy dotyczące montażu

Więcej filmów:

Podłoga laminowana: film dotyczący montażu kolekcji Arte

Podłoga laminowana: film dotyczący montażu kolekcji Exquisa

Laminat na schodach