Rabat na wybrane podłogi

Wskazówki dotyczące projektowania wymarzonego wnętrza

Podłoga stanowi podstawowy element wystroju wnętrza. Właśnie dlatego podłogi Quick-Step są dostępne w szerokiej gamie kolorów, stylów i wykończeń. Dzięki temu będą zawsze doskonale dopasowane do Twojego stylu i osobowości. Jak jednak przy tak wielu możliwościach dokonać właściwego wyboru? Niniejsze porady i wskazówki stanowią doskonały początek przekształcania wnętrz w wymarzony dom.

6 palet kolorów z których każdy tworzy niepowtarzalny nastrój

Odcienie we wnętrzu pomieszczenia wiele mówią o Twojej osobowości… Pamiętaj więc, aby dobrać je w odpowiedni sposób. Wybierz wygląd i fakturę, a następnie stwórz własne, unikalne wnętrze.

1. Żółć i beż

Kojarzą się ze słońcem, radością i optymizmem.
Podłogi z wzorem jasnego dębu, buku lub klonu mogą sprawić, że ciemny pokój stanie się bardziej słoneczny i wprowadzić do niego spokojniejszą atmosferę.

2. Czerwień i pomarańcz

Kojarzą się z ciepłem, intymnością i harmonią.
Podłogi o wzorze wiśni lub Merbau wprowadzą egzotykę i ciepło do wnętrza pomieszczenia. Mogą one zostać dodatkowo podkreślone przez wstawienie kolonialnych i masywnych mebli.

3. Brąz

Kojarzy się z ziemią, wygodą i bezpieczeństwem.
Podłogi o brązowym zabarwieniu dają poczucie związku z naturą. Brąz stanowi doskonałe tło dla rustykalnych mebli oraz jasnych i ostrych kolorów.

4. Biel i jasny beż

Kojarzą się ze światłem, czystością i ponadczasowością.
Podłogi z jasnego klonu lub sosny norweskiej dodają jasności, przestrzeni i światła, wprowadzając do pomieszczenia bardziej współczesny klimat.

5. Szarość

Kojarzy się z neutralnością, elegancją i spokojem.
Podłogi w szarych barwach świetnie pasują do modnych kolorów i ciepłych tonacji. Nadają też współczesnego wyglądu klasycznym meblom.

6. Czerń

Kojarzy się z luksusem, stylem i elegancją.
Czarna podłoga nada pomieszczeniu styl i luksusowy wygląd. Szczególny efekt uzyskasz, łącząc ją z jasnymi ścianami i sufitem oraz kilkoma przyciągającymi uwagę ozdobami.

Oddziaływanie  światła i ciemności

Czy wiesz, że aby pomieszczenie wyglądało na większe, cieplejsze, węższe, głębsze lub dłuższe, wystarczy wykorzystać jedynie grę kolorów podłogi, sufitu i ścian? Zasadniczo jasne odcienie sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe, a ciemniejsze optycznie je pomniejszają.

  • Chcesz, aby pomieszczenie miało przestronny, rustykalny i ponadczasowy wygląd? W takim razie odpowiednia będzie dla Ciebie podłoga w jasnym kolorze. Wstaw do pokoju jasne meble, aby uzyskać zaskakujące połączenie.

  • Jeśli lubisz kontrasty, pokochasz ciemne podłogi. Doskonale łączą się one z jasnymi ścianami lub innymi ciemnymi kolorami dodawanymi w celu podkreślenia akcentów. Pamiętaj jednak, że nadmiar ciemnych kolorów wywoła ponure wrażenie i negatywnie wpłynie na całą atmosferę. Dlatego postaraj się wprowadzać wiele jasnych dodatków.

8 przykuwających uwagę kompozycji


1. JASNA PODŁOGA I JASNE ŚCIANY  sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przestronne. Nie przesadzaj jednak, ponieważ możesz uzyskać zbyt sterylny efekt.
Jasna podłoga i jasne ściany
2. JASNA PODŁOGA I CIEMNE ŚCIANY  podkreślają poziome linie w pomieszczeniu.
Jasna podłoga i ciemne ściany
3. JASNA PODŁOGA, JASNY SUFIT I JASNA TYLNA ŚCIANA sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na węższe, głębsze i wyższe.
Jasna podłoga, jasny sufit i jasna tylna ściana
4. JASNA PODŁOGA, JASNY SUFIT I CIEMNA TYLNA ŚCIANA sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze.
Jasna podłoga, jasny sufit i ciemna tylna ściana
5. JASNA PODŁOGA, CIEMNY SUFIT I CIEMNE ŚCIANY w tym samym kolorze sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać bardziej bezkształtnie.
Jasna podłoga, ciemny sufit i ciemne ściany
6. CIEMNA PODŁOGA, JASNY SUFIT I JASNE ŚCIANY optycznie poszerzą pomieszczenie.
Ciemna podłoga, jasny sufit i jasne ściany
7. CIEMNA PODŁOGA, CIEMNY SUFIT I JASNE ŚCIANY optycznie poszerzą i obniżą pomieszczenie.
Ciemna podłoga, ciemny sufit i jasne ściany
8. CIEMNA PODŁOGA, JASNY SUFIT I CIEMNE ŚCIANY wprowadzają do pomieszczania ciekawy efekt cieni — wydaje się, że światło wpada do pomieszczenia jedynie od góry.
Ciemna podłoga, jasny sufit i ciemne ściany

3 sposoby ułożenia rowków

Obecność lub brak rowków będzie mieć decydujący wpływ na postrzeganie pomieszczenia. Z tego względu Quick-Step oferuje szeroką paletę podłóg z rowkami i bez nich.
1. DESKI Z ROWKAMI PRZY DŁUŻSZYCH KRAWĘDZIACH  wprowadzają głębię do pomieszczenia.
2. DESKI Z ROWKAMI PRZY WSZYSTKICH KRAWĘDZIACH  nadają pomieszczeniu bardziej rustykalny charakter.
3. DESKI BEZ ROWKÓW  nadadzą wnętrzu reprezentacyjny i bardziej elegancki wygląd.

ZNAJDŹ SWOJĄ ULUBIONĄ PODŁOGĘ

Jakie podłogi pasują idealnie do Twoich pomieszczeń i Twojego stylu? W trzech prostych krokach narzędzie FloorExplorer stworzy dla Ciebie tablicę pełną inspirujących propozycji podłóg dopasowanych do Twoich potrzeb i Twojej osobowości.

ROZPOCZNIJ WYSZUKIWANIE >