10% rabatu na wybrane podłogi

Informacje o nas

Skupienie się na jakości i ciągłe dążenie do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań — oto dlaczego Quick-Step stała się jedną z najważniejszych firm w branży produkcji podłóg. Dowiedz się więcej o naszej marce i naszym ciągłym dążeniu do perfekcji...

„DNA firmy Quick-Step?
Ciągłe dążenie do perfekcji...”

Nasza historia

1960: ZAŁOŻENIE SPÓŁKI UNILIN

Kilka rodzin z południowo-zachodniej Flandrii, działających w branży lniarskiej, rozpoczyna produkcję płyt z paździerzu lnianego w Ooigem w Belgii. Zakładają spółkę o nazwie UNILIN. W latach 1970. zaczyna się szybki rozwój spółki. Wobec problemów z dostępnością lnu decyduje się na wykorzystywanie drewna jako surowca.

1990: QUICK-STEP ZDOBYWA RYNEK

Dzięki Quick-Step spółka UNILIN wprowadza podłogi laminowane na rynek belgijski, a także staje się pierwszym producentem podłóg laminowanych, który zaoferował produkty pod własną marką.

1997: WYNALEZIENIE SYSTEMU ZATRZASKOWEGO UNICLIC

A gdyby montaż podłogi laminowanej sprowadzał się do zatrzaskiwania ze sobą desek i nie byłoby potrzeby korzystania z kleju? Taki pomysł był początkiem wynalezienia systemu Uniclic Quick-Step: rewolucyjnego, objętego ogólnoświatowym patentem, systemu zatrzaskowego gwarantującego szybkość i łatwość montażu podłóg laminowanych w każdej sytuacji.

2001: QUICK-STEP WPROWADZA NA RYNEK PODŁOGĘ Z ROWKIEM V-KSZTAŁTNYM

Quick-Step dosłownie wprowadza nową perspektywę do podłóg laminowanych: seria o trafnej nazwie Perspective jest pierwszą podłogą o rowku V-kształtnym między deskami.

2001: WPROWADZENIE NATURALNIE DOPASOWANYCH FAKTUR POWIERZCHNI

Nareszcie to, co wyczuwasz w dotyku odpowiada temu, co widzisz. Quick-Step jest pierwszym producentem podłóg laminowanych, któremu udało się doskonale dopasować fakturę powierzchni desek laminowanych do naturalnego widniejącego na niej wzoru.

2005: ZAPREZENTOWANA ZOSTAJE PIERWSZA TRWALE ANTYSTATYCZNA PODŁOGA LAMINOWANA

Aby zapobiec nieprzyjemnym wyładowaniom elektrostatycznym, Quick-Step zaczyna powlekać wszystkie swoje podłogi laminowane trwałą warstwą antystatyczną.

2006: WPROWADZENIE DOPASOWANYCH LISTEW PRZYŚCIENNYCH

Quick-Step prezentuje odporne na uderzenia i zarysowania listwy przyścienne, które są doskonale dopasowane pod względem koloru i faktury do odpowiadającej im podłogi.

2006: INCIZO — PIERWSZY WIELOFUNKCYJNY PROFIL WYKOŃCZENIOWY

Quick-Step wprowadza na rynek Incizo — pierwszy profil wielofunkcyjny, który może służyć jako wykończenie do podłóg i schodów.

2007: QUICK-STEP WPROWADZA PODŁOGI LAMINOWANE DO ŁAZIENEK

Quick-Step tworzy serię „Lagune” — kolekcję podłóg laminowanych doskonale dopasowanych do wymagań wilgotnych pomieszczeń, np. łazienek.

2009: DO RODZINY PRODUKTÓW QUICK-STEP DOŁĄCZAJĄ PODŁOGI DREWNIANE

Quick-Step poszerza swoją ofertę o podłogi drewniane. Powierzchnia tej podłogi zawiera warstwę wierzchnią z litego drewna.

2009: WPROWADZENIE SYSTEMU ZATRZASKOWEGO „UNICLIC MULTIFIT”

System Uniclic Multifit to kontynuacja systemu Uniclic wprowadzonego w 1997 roku, a zarazem wprowadzenie trzeciej metody montażu: dosunięcie i zatrzaśnięcie.

2013: QUICK-STEP WPROWADZA NA RYNEK SYSTEMY PODŁÓG WINYLOWYCH

Quick-Step wprowadza na rynek komfortową, wysokiej jakości podłogę winylową „Livyn”, która łączy w sobie wygląd i fakturę naturalnego drewna z praktycznymi korzyściami materiału syntetycznego.

2014: NOWY ZAKŁAD PRODUKCYJNY W REPUBLICE CZESKIEJ

Aby zapewnić dodatkowe moce produkcyjne w odpowiedzi na szybko rozwijający się rynek i zagwarantować szybszą, sprawniejszą i bardziej ekologiczną produkcję, spółka UNILIN otwiera nowy zakład w Vyskovie w Czechach.

2014: „IMPRESSIVE” — NOWA WODOODPORNA PODŁOGA LAMINOWANA

Kolekcje „Impressive” i „Impressive Ultra” wprowadzają nowy poziom wodoodporności do podłóg laminowanych — bez wymogu nakładania dodatkowych powłok. Kolejna w branży innowacja wprowadzona przez Quick-Step!

2015: PRODUKCJA PODŁÓG WINYLOWYCH W BELGII

Spółka UNILIN rozpoczyna produkcję podłóg winylowych w Belgii, otwierając zupełnie nowy, wysoce zautomatyzowany zakład produkcyjny w mieście Wielsbeke.

2018: CERTYFIKAT EU ECOLABEL DLA PODŁÓG LAMINOWANYCH

UNILIN to pierwszy producent podłóg, który uzyskał pożądany certyfikat EU Ecolabel dla swoich podłóg laminowanych Quick-Step.

2018: ZAPEWNIENIE ŁATWIEJSZEGO CZYSZCZENIA PODŁÓG DREWNIANYCH

Quick-Step przedstawia innowacyjną technologię powierzchni „Surface & Edge Protect+”, która zapobiega przyleganiu błota i innego brudu w łączeniach oraz teksturze drewnianej podłogi. Rezultat? Podłogi drewniane, które zachowują autentyczny wygląd przez znacznie dłuższy czas i są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu.

2019: NOWA GENERACJA PODŁÓG „RIGID VINYL”

Quick-Step wprowadza podłogi „Rigid Vinyl”: nowe, przełomowe rozwiązanie podłogowe, które łączy w sobie elegancję z optymalną wydajnością.