Go to content Go to search
Szare podłogi laminowane Quick-Step

Panele podłogowe szare

Szare panele podłogowe – piękne, proste w montażu i niezwykle trwałe

Szare panele podłogowe to jedne z najczęściej wybieranych wzorów i kolorów laminowanych paneli podłogowych, dzięki swojej uniwersalności. Panele podłogowe szare z łatwością można połączyć z dowolnym zestawem barw, zarówno klasycznych i stonowanych, jak i żywych, odważnych i radosnych.

Panele odpowiednie do każdego pomieszczenia

Piękne i eleganckie szare panele podłogowe wyglądają niczym naturalne drewno i pięknie prezentują się w salonach czy jadalniach. Panele podłogowe szare z serii Majestic, Classic, Capture, Impressive i Eligna zostały pokryte powłoką HydroSeal, która sprawia, że ich struktura staje się odporna na wodę i zapobiega przedostawaniu się jej w szczeliny podłogi. Z tego powodu laminowane panele mogą być montowane także w kuchniach i łazienkach, gdzie istnieje ryzyko ich zalania. W razie takiego zdarzenia panele wystarczy osuszyć szmatką lub papierowym ręcznikiem.

Panele podłogowe szare i ich możliwości aranżacyjne

Szary to uniwersalny kolor, który mieści się w klasycznej palecie barw, przez co pasuje do bardzo wielu stylów. Niektórzy uważają, że ten odcień w przypadku paneli podłogowych jest nawet łatwiejszy do zaaranżowania niż tradycyjne brązowe kolory naturalnego drewna.

W jakim stylu najlepiej wyglądają szare panele podłogowe? Mile widziane są one w stylu skandynawskim, szczególnie w przypadku jasnych odcieni, podobnie jak w stylu klasycznym i glamour. Panele podłogowe szare świetnie wyglądają także w zestawieniu z prowansalskimi dodatkami i meblami, w nowoczesnym stylu loftowym, a nawet wnętrzach o charakterze vintage, w tym przede wszystkim modele przypominające stare drewno dębowe.

Szare podłogi laminowane Quick-Step

Odkryj nasze szare podłogi laminowane

Jasne czy ciemne panele podłogowe?

Panele podłogowe w jasnych kolorach potrafią wizualnie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że będzie wyglądało ono na bardziej przestronne. Często zdarza się, że z jasnych modeli rezygnuje się głównie z obawy przed ich poplamieniem. W przypadku paneli laminowanych takie obawy nie mają jednak żadnych podstaw, a ich odcień wybiera się pod kątem planowanej aranżacji wnętrza.

Niezależnie od koloru paneli, wszystkie modele laminowane pokrywane są ochronną warstwą utwardzanej melaminy, która pod wysokim ciśnieniem została wprasowana w panel. Wierzchnia warstwa paneli poza swoimi właściwościami ochronnymi została dopracowana także pod kątem estetycznym. Jej tekstura ściśle odwzorowuje fakturę drewna.

Szare podłogi laminowane Quick-Step

Szare panele podłogowe w wielu wzorach i odcieniach

Wybór podłogi nigdy nie powinien być podyktowany wyłącznie kwestiami praktycznymi. Materiał, z którego zostały wykonane panele podłogowe, tak samo jak jego ścieralność i inne parametry, to nie wszystko. Odpowiednia podłoga powinna być nie tylko trwała i odporna, ale także piękna.

Szare panele podłogowe to szeroki wybór wzorów stylizowanych głównie na drewno dębowe. Wśród dostępnych modeli znaleźć można panele podłogowe szare szczotkowane, bielone, rustykalne i gładkie, a także ze śladami cięcia, albo widocznymi słojami i sękami, które podkreślają naturalny wygląd. Swoją autentyczność panele zawdzięczają także fakturze wierzchniej warstwy, idealnie dopasowanej do wzoru, wyczuwalnej w dotyku i widocznej przy dobrym oświetleniu.

Szare podłogi laminowane Quick-Step