Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi
Świadome podejście do podłóg winylowych Quick-Step

ŚWIADOME PODEJŚCIE
DO PODŁÓG WINYLOWYCH

Podłogi winylowe Quick-Step: minimalizowanie wpływu na środowisko

Poprzez inteligentne obchodzenie się z surowcami i innowacje w zakresie pozyskiwania zielonej energii minimalizujemy nasz wpływ na przyrodę przy produkcji podłóg winylowych. Stworzyliśmy nawet własny ekosystem cyrkularny, aby zapobiec spalaniu lub wyrzucaniu odpadów przemysłowych. Odkryj, jak są produkowane nasze podłogi winylowe.

Otwartość w zakresie naszych zasobów


Z czego są wykonane podłogi winylowe

Podłoga winylowa Quick-Step składa się w około 40% z kredy, naturalnego materiału, który jest dostępny w obfitości. Jedna czwarta jest wykonana z PCV pochodzącego z recyklingu odpadów z naszej własnej produkcji. Kolejna jedna czwarta powstaje z tak zwanego „dziewiczego” lub nowego PCV, wytwarzanego z chloru (sól kuchenna) i etylenu (ropa naftowa).


Długowieczne produkty

Jesteśmy świadomi, że ropa naftowa jest zasobem nieodnawialnym, co oznacza, że jest to substancja, której natura nie jest w stanie odtworzyć w ludzkiej skali czasowej. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby projektować podłogi winylowe, które mogą być użytkowane przez bardzo długi czas, nawet do 25 lat. Co więcej, nasz zespół badawczo-rozwojowy codziennie poszukuje alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów.

Jeśli szukasz bardziej ekologicznej alternatywy dla podłogi winylowej, odpowiedzią może być podłoga laminowana Quick-Step.

Z czego są wykonane podłogi winylowe Quick-Step

Brak ortoftalanów

Pozostałe składniki naszych podłóg winylowych — przede wszystkim dodatki — nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Plastyfikatory, których używamy, aby nadać podłodze elastyczność, są takie same jak te stosowane w zabawkach dla dzieci i opakowaniach żywności, a zatem są w 100% wolne od ortoftalanów i całkowicie bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.


Wewnętrzna pętla zamknięta

W wewnętrznym procesie produkcyjnym poddajemy recyklingowi 99% własnych odpadów przemysłowych. Oznacza to, że nie spalamy i nie wyrzucamy niepotrzebnie materiałów oraz tworzymy własny, cyrkulacyjny ekosystem. W naszym zakładzie produkcyjnym nie powstają praktycznie żadne odpady, które musiałyby być następnie spalane lub składowane na wysypiskach.

Podłogi winylowe Quick-Step są w 100% wolne od ortoftalanów

W wewnętrznym procesie produkcyjnym poddajemy recyklingowi
99% własnych odpadów przemysłowych.

Czyste powietrze w pomieszczeniach


Minimalna emisja szkodliwych substancji

Większość naszego życia odbywa się w pomieszczeniach, dlatego jakość powietrza w Twoim domu jest tak istotna. Ma na to wpływ wiele czynników: wentylacja, świece, środki czyszczące, a nawet materiały wykorzystane w Twoim wnętrzu, takie jak podłoga. Aby zapobiec niezdrowej emisji lotnych związków organicznych (LZO) — organicznych substancji chemicznych, które mają wysoką prężność par w temperaturze pokojowej — produkcja Twojej podłogi w jak największym stopniu odbywa się w naszym zakładzie. Dzięki temu wiemy dokładnie, jakie materiały zostały użyte.


Niska emisja LZO

Wszystkie rzeczy wokół nas, takie jak meble czy nawet ściany naszego domu, emitują substancje, które wpływają na jakość powietrza w naszych domach. Z tego powodu należy zwracać uwagę na produkty o niskiej emisji. Dlatego też emisja lotnych związków organicznych (LZO) przez Twoją podłogę winylową jest niższa niż norma europejska, co skutkuje przyznaniem jej oceny A+ i etykiety M1 ze względu na bardzo niską emisję.

Podłogi winylowe Quick-Step charakteryzują się bardzo niskim poziomem emisji

Ekologiczna produkcja


Dobrzy sąsiedzi

W naszej fabryce, gdzie produkujemy elastyczne i klejone podłogi winylowe, wykorzystujemy odpady pyłu drzewnego z sąsiadującej fabryki podłóg laminowanych do wytwarzania zielonego ciepła dla naszej linii produkcyjnej. Ta energia wewnętrzna pokrywa 70% zapotrzebowania na ciepło w naszych zakładach, co pozwala nam uniknąć emisji 25 000 ton CO2 rocznie.


Energia wiatru

Aby zaopatrzyć naszą fabrykę podłóg Alpha Vinyl w zieloną energię, zainwestowaliśmy w trzy turbiny wiatrowe, które generują 12 600 MWh zielonej energii rocznie. Jest to porównywalne z rocznym zużyciem energii przez 3 490 europejskich gospodarstw domowych.


Więcej energii odnawialnej

Unilin — grupa stojąca za marką Quick-Step — zainwestowała także w dwa zakłady wykorzystujące biomasę do przetwarzania pyłu drzewnego i odpadów drzewnych niepodlegających recyklingowi na zieloną energię. Ponadto w naszych zakładach produkcyjnych wykorzystujemy energię pochodzącą z wiatraków i paneli słonecznych. Wynik naszych starań? Mniej więcej połowa produkcji naszej grupy jest zasilana energią odnawialną.

Unilin opiera się na zielonej energii pochodzącej z wiatraków, paneli słonecznych i zakładów wykorzystujących biomasę

Certyfikowane bezpieczeństwo


Stawiamy sobie wyzwania poprzez stosowanie surowych kryteriów w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia. Ponieważ spełniamy jedne z najbardziej rygorystycznych norm środowiskowych i zdrowotnych, otrzymaliśmy następujące etykiety:

 • etykieta emisji A+

  A+

  Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji.
  Certyfikat regulacji emisji, będący wyrazem uznania za bardzo niską emisję. A+ to najwyższa kategoria, oznaczająca najniższy poziom emisji.
 • EPD

  Deklaracja środowiskowa produktu jest wyrazem naszego zaangażowania w dostarczanie precyzyjnych, wiarygodnych i porównywalnych informacji na temat wpływu naszych produktów winylowych na środowisko.
  Deklaracja środowiskowa produktu jest wyrazem naszego zaangażowania w dostarczanie precyzyjnych, wiarygodnych i porównywalnych informacji na temat wpływu naszych produktów winylowych na środowisko.
 • etykieta emisji M1

  M1

  Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.
  Potwierdzenie tego, że nasze produkty podłogowe nie wydzielają toksycznych substancji i są bezwonne. M1 to najwyższa kategoria tej fińskiej klasyfikacji, oznaczająca najniższy poziom emisji.