Podłoga Quick-Step a ogrzewanie podłogowe

Koniec z zimnymi stopami

Podłogi podgrzewane cieszą się coraz większą popularnością zarówno podczas remontów, jak i w nowych budynkach. Ludzie często uważają, że ta opcja ogranicza ich wybór podłogi do płytek. Ale czy wiesz, że wszystkie podłogi laminowane, parkietowe i winylowe Quick-Step także mogą być używane z ogrzewaniem podłogowym?

Podłoga Quick-Step a ogrzewanie podłogowe

Różne typy ogrzewania i chłodzenia podłogowego

Podłogi Quick-Step można połączyć z niskotemperaturową instalacją ogrzewania podłogowego. Zależnie od wybranej podłogi dostępne są dwie opcje:

  • Elementy grzewcze z ciepłą wodą lub elektryczne są zainstalowane w podłożu. Takie rozwiązanie można połączyć z wszystkimi podłogami Quick-Step: laminatem, parkietem i winylem.
  • Folia grzewcza: najnowsza generacja systemów ogrzewania podłogowego. Folia grzewcza jest umieszczana na jastrychu lub podłożu. Takie rozwiązanie jest zgodne z podłogami laminowanymi i parkietami.

Wszystkie podłogi Quick-Step można również układać na instalacji chłodzenia podłogowego. Elementy chłodzące działają na tej samej zasadzie co elementy grzewcze, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda.

Znaczenie oporu cieplnego i izolacji

Aby cieszyć się zaletami ogrzewania podłogowego, potrzebna jest podłoga o niskim oporze cieplnym, która umożliwia przedostawanie się ciepła. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe.

Ponadto bardzo ważne jest umieszczenie warstwy izolującej poniżej ogrzewania podłogowego. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłogi winylowe Quick-Step mają najniższy opór cieplny spośród wszystkich podłóg Quick-Step i stanowią doskonałe przewodniki ciepła, dzięki czemu sprawdzają się idealnie przy ogrzewaniu podłogowym. Jednak również w naszej gamie podłóg laminowanych i parkietów można znaleźć odpowiednie i niedrogie opcje.

Montaż ogrzewania i chłodzenia podłogowego

Podczas montażu podłogi wraz z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym bardzo ważne jest przestrzeganie konkretnych wytycznych dla danego typu podłogi.

Podłogi laminowane Quick-Step a ogrzewanie podłogowe

Podłogi laminowane i ogrzewanie podłogowe

Wszystkie laminowane podłogi Quick-Step można zamontować na „niskotemperaturowej” instalacji ogrzewania podłogowego. W takim przypadku należy zawsze zastosować montaż podłogi laminowanej „na pływająco” i wybrać odpowiedni podkład.

Podłogi winylowe Quick-Step a ogrzewanie podłogowe

Podłogi winylowe i ogrzewanie podłogowe

Ponieważ winyl jest doskonałym przewodnikiem ciepła, podłogi z niego wykonane idealnie nadają się do montażu na „niskotemperaturowej” instalacji ogrzewania podłogowego. Nasza kolekcja luksusowych podłóg winylowych Livyn sprawi, że każdy wybierze podłogę dla siebie.

Podłogi drewniane Quick-Step a ogrzewanie podłogowe

Podłogi drewniane i ogrzewanie podłogowe

Również nasze podłogi drewniane można układać na instalacji ogrzewania podłogowego. Można je zamontować na dwa sposoby: „pływająco” lub przykleić do podłoża. Wybór należy do Ciebie!

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.