Jak czyścić i naprawiać podłogę winylową?

Utrzymanie nowej podłogi winylowej w nienagannym stanie jest proste. W większości przypadków wystarczą zwykłe narzędzia, aby utrzymać podłogę w czystości. Małe wgniecenie lub zarysowanie, które psuje Ci dobry humor? Spokojnie: nasz zestaw naprawczy prawdopodobnie sobie z tym poradzi. 

Jak czyścić podłogi winylowe?

Istnieją o wiele przyjemniejsze zajęcia niż mycie podłogi, ale mamy dobre wieści. Podłogi Vinyl Flex i Alpha Vinyl można czyścić prawie wszystkim: miotłą, ściereczką z mikrofibry, odkurzaczem czy wilgotnym mopem …
Podłogę Alpha Vinyl można myć nawet myjką parową. Ale uwaga: para nie powinna wchodzić w bezpośredni kontakt z panelami (przykryj otwór ściereczką) i nie należy trzymać dyszy w jednym miejscu przez dłużej niż kilka chwil.

Pobierz instrukcję pielęgnacji (pdf)

3 złote zasady czyszczenia winylowych podłóg

Jak czyścić podłogi winylowe?

1. Używaj tylko środka czyszczącego Quick-Step Clean,
ponieważ inne agresywne środki czyszczące mogą uszkodzić podłogę.

Jak czyścić podłogi winylowe?

2. Nie używaj produktów do woskowania,
ponieważ są zbędne i mogą powodować osadzanie się wosku.

Jak czyścić podłogi winylowe?

3. Nie pozostawiaj wody lub innych płynów
na powierzchni podłogi przez dłuższy czas.

Jak naprawiać podłogi winylowe?

Rozumiemy to: małe zarysowania na nowej podłodze winylowej mogą całkowicie zepsuć dzień. Ale nie musisz się martwić: nasz zestaw naprawczy Quick-Step poradzi sobie z większością drobnych uszkodzeń podłogi, dzięki czemu będzie wyglądać jak nowa. Istnieją również inne równie wydajne rozwiązania do naprawy wypaczonej podłogi i wymiany uszkodzonych paneli...

Jak naprawić drobne uszkodzenia podłogi winylowej?

Jak naprawić wypaczoną podłogę winylową?

Jak wymienić uszkodzony panel winylowy?

Wciąż masz pytania?

Potrzebujesz pomocy w ukończeniu projektu w sposób satysfakcjonujący?
Zajrzyj do naszego centrum pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Przejdź do centrum pomocy

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.