Przyjazne dla środowiska podłogi Quick-Step

Przyjazne dla środowiska podłogi, ponieważ jest to dla nas ważne...

Nie tylko dokładamy wszelkich starań, aby nasze podłogi wyglądały najlepiej i były najtrwalsze — dbamy również, aby nasze działania były jak najbardziej zrównoważone, a wpływ biznesowej działalności na środowisko jak najmniejszy. Tak samo jak Ty wierzymy, że zachowanie piękna świata wymaga szanowania i oszczędzania zasobów naturalnych.

Stosujemy odpowiednie metody pozyskiwania surowców, jak również energii niezbędnej do prowadzenia produkcji, obsługi logistyki, zapobiegania marnowaniu opakowań itp.

„W firmie UNILIN nieustannie staramy się tworzyć piękne i wygodne podłogi... w najbardziej zrównoważony sposób.”

Tino Mulle, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UNILIN

Odnawialny laminat

Czy wiesz, że nasze podłogi laminowane w całości są wykonywane z pozostałości pochodzących z przemysłu leśnego i drzewnego? Dzięki wykorzystaniu takich materiałów do tworzenia nowych produktów zapobiegamy uwalnianiu się węgla do atmosfery jako dwutlenku węgla.

Tak naprawdę nigdy nie ścięliśmy ani jednego drzewa, aby stworzyć Twoją nową, wymarzoną podłogę. A do tego używamy tylko handlowych gatunków drewna, takich jak sosna i świerk — nigdy nie stosujemy drewna egzotycznego lub z lasów deszczowych, które są cenne jako siedlisko dzikiej przyrody.

Wszystkie nasze podłogi laminowane mają również oznakowanie ekologiczne Ecolabel. Oznacza to, że spełniają najbardziej rygorystyczne normy UE w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach, jakości surowców i źródeł zaopatrzenia oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Miękkie i ciepłe w dotyku podłogi winylowe

Ekologiczny winyl

Po podłogach winylowych Quick-Step nie tylko przyjemnie się chodzi — dzięki nim odczujesz również więź z naturą. Wszystkie wytwarzane przez nas odpady zostają ponownie użyte, a podczas produkcji dążymy do jak najszerszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Do produkcji podłóg nie stosujemy ortoftalanów, dlatego można bezpiecznie odetchnąć, iż dokonało się właściwego wyboru.

Podłogi drewniane produkowane z prawdziwą starannością

Ekologiczna podłoga drewniana

Podczas produkcji każdej podłogi drewnianej staramy się wydobyć jak najwięcej z każdego drzewa. Naszym celem jest stworzenie autentycznego wrażenia czystego dębu przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokich standardów dostarczania i pozyskiwania drewna. Ponadto dążymy do maksymalnego wydłużenia żywotności podłóg, starając się zapewnić jak największą odporność na zużycie.

Piękne podłogi, solidne referencje

Aby zapewnić naszym klientom maksymalną wartość, podłogi Quick-Step spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakości i zrównoważonego rozwoju.

Oznakowanie ekologiczne UE

Oznakowanie ekologiczne UE

Znak doskonałości środowiskowej przyznawany produktom i usługom spełniającym rygorystyczne standardy środowiskowe na każdym etapie: od wydobycia surowców, przez produkcję, dystrybucję i użytkowanie w domu, po utylizację po zakończeniu eksploatacji.

PEFC

PEFC

Uznawane na całym świecie oznakowanie gwarantujące, że drewno, które stosujemy w naszych podłogach, pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

M1

M1

Najniższa możliwa klasa emisji wskazująca całkowity brak wydzielania toksycznych substancji, dzięki czemu nie jest wymagana dodatkowa wentylacja. Oznacza to również, że nasze produkty są bezzapachowe.

A+

A+

Najwyższy stopień akredytacji w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach.

Floorscore

Floorscore

Program certyfikacji SCS wskazujący zakres zgodności podłóg z wymaganiami dla produktów niskoemisyjnych.

LEED

LEED

Globalnie stosowany program klasyfikacji budynków w zakresie produktów niskoemisyjnych.