Montaż w pionie:
zamontuj podłogę winylową Quick-Step na ścianach


Marzysz o pięknym wzorze podłogi winylowej na ścianach w swoim domu? Dzięki współpracy z ekspertami firmy Mapei zajmującymi się produkcją klejów Quick-Step sprawi, że twoje marzenia staną się rzeczywistością oferując podłogi winylowe z możliwością pionowego montażu w każdym miejscu, nawet pod prysznicem.

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia, który wpływa na klimat i atmosferę na równi, lub dużo bardziej niż dowolna ściana. Z racji tego, że podłoga jest niejako piątą ścianą każdego wnętrza, wielu projektantów decyduje się na rozciągnięcie estetyki podłogi na jedną lub więcej ścian we wnętrzu. Prowadzi to do większej spójności stylistycznej wnętrza i pozwala uzyskać wrażenie, że dana przestrzeń jest większa niż w rzeczywistości.

Wszystkie podłogi winylowe

Jak to zrobić?

Dzięki współpracy z Mapei, niektóre spośród wodoodpornych i objętych gwarancją podłóg winylowych Quick-Step mogą zostać zamontowane na powierzchniach pionowych, w tym także w prysznicach. Co więcej, podłogi te charakteryzują się klasą antypoślizgową R11. Dzięki temu projektując swoje wnętrze masz jeszcze większą dowolność projektowania przestrzeni, która przekroczy wszystkie oczekiwania pod każdym względem.

Zanim rozpoczniesz…

  • W pierwszej kolejności wybierz dowolną klejoną podłogę winylową inspirowaną naturalnym drewnem lub kamieniami.
  • Dodatkowo będziesz potrzebować odpowiedniego kleju (np. Mapei Ultrabond ECO MS 4LVT/wall). Jeśli zdecydujesz się na montaż podłogi winylowej w miejscach narażonych na działanie wody, na przykład pod prysznicem, będziesz dodatkowo potrzebować uszczelniacza (np. Mapei Mapecoat 4LVT).
  • W celu zapewnienia prawidłowego i skutecznego montażu zadbaj o to, by powierzchnia była gładka.
     

Montaż 

  • Jeśli montujesz podłogę winylową samodzielnie, zapoznaj się z naszą szczegółową instrukcją montażu.
  • Jeśli chcesz położyć podłogę winylową na ścianach kabiny prysznicowej, zalecamy skorzystanie z usług zawodowego montera podłóg, który wykorzysta odpowiednie produkty Mapei.
  • Podłogi winylowe Quick-Step nie powinny być stosowane w saunach ani w łaźniach tureckich.
     

Wszystkie podłogi winylowe

Odkryj wszystkie podłogi winylowe Quick-Step przeznaczone do użycia na ścianach:

Uruchom aplikację „RoomViewer” >

Szanowni Klienci,
W tych trudnych czasach panującej epidemii związanej z koronawirusem, chcielibyśmy zapewnić, że zakupy w sklepach oferujących produkty Quick-Step są bezpieczne.
Wszystkim nam zależy na komforcie i bezpieczeństwie podczas dokonywanych zakupów, dlatego wszędzie stosowane są wszelkie środki prewencji, tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, wydzielone strefy czy odpowiedni dystans.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w tym trudnym okresie niektóre kolekcje mogą mieć dłuższe okresy oczekiwania niż zwykle.