Niezakłócony odpoczynek w minimalistycznym wnętrzu


Im mniej, tym lepiej. Każdy z nas zna to powiedzenie, jednak czasem jego znaczenie może nam umykać, a samo powiedzenie może być niejasne. Wystarczy jednak popatrzeć tylko na najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz i nagle wszystko stanie się jasne. Minimalizm celuje w poszukiwanie kontrastu między kształtami, kolorami, światłem oraz ciepłem, co stanowi najlepszą mieszankę dla wszystkich, którzy chcą przyjść do domu by tam odpocząć po ciężkim i długim dniu.

Minimalizm - trend, który został zapoczątkowany w Kraju Kwitnącej Wiśni skupia się przede wszystkim na wyróżnianiu istoty wnętrza. Zwolennicy tego stylu proponują pozbycie się wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, uporządkowanie chaosu oraz stworzenie przestrzeni dla spokoju. Chcielibyśmy zainspirować cię do eksperymentów, dlatego przedstawiamy kilka sposobów na zmianę twojego otoczenia. Nie obawiaj się zabawy konwencją - dzięki najmniejszym zmianom możesz stworzyć swój własny styl, idealnie dopasowany do twoich potrzeb!


Dopasuj kolory

Wyobrażając sobie minimalistyczne wnętrze, większość ludzi natychmiast myśli o bieli, odcieniach szarości oraz czerni - kolorach, które na pierwszy rzut oka są pozbawione emocji. Nie ma jednak żadnej zasady, która może cię powstrzymać przed dodaniem interesującego akcentu kolorystycznego o jaśniejszej lub delikatnej, pastelowej barwie. To twoje wnętrze, zatem decyzja należy do ciebie... A możliwości są nieskończone! Staraj się jedynie nie przesadzić, wybierz jeden kolor i ogranicz się do kilku elementów. Dekoracyjna poduszka, dywanik, obraz lub waza są mogą stanowić idealny akcent kolorystyczny, który będzie wyróżniał się w pomieszczeniu.
 

Baw się światłem

Minimalistyczne wnętrze pomaga w odpoczynku i zbieraniu energii na kolejny dzień. Ściany pomalowane na jasne kolory będą odbijały światło słoneczne z zewnątrz, naturalnie rozświetlając wnętrze. Nie zasłaniaj okien, wpuść słońce do środka!

Quick-Step winyl ambient click, beton jasny, kuchnia


Mieszanka kształtów

Innym sposobem na zabawę z minimalizmem jest ponowne spojrzenie na elementy wystroju wnętrza. Uporządkowany i elegancki styl elementów pozwala na dopasowywanie różnorodnych, nawet abstrakcyjnych kształtów. Stojąca lampa o delikatnych kształtach i kwadratowy stolik? Takie połączenie może zadziałać doskonale!

 

Meble dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz

Z racji tego, że minimalizm pozwala na dużą oszczędność przestrzeni, możesz ustawić swoje meble dokładnie tak, jak tego chcesz. Jeśli jesteś osobą, która od czasu do czasu lubi coś zmienić w swoim życiu, zdecydowanie odnajdziesz się w tym stylu. Dodatkowo musisz pamiętać o tym, że czasem przestawienie zaledwie jednego elementu wystroju wystarczy do tego, by całkowicie zmienić wygląd wnętrza.


Podłoga, która ogrzewa

Minimalistyczne wnętrze wcale nie musi być chłodne. Wprost przeciwnie - wystarczy tylko wybrać odpowiednią podłogę. Dobierz kolor, który ogrzewa wnętrze i sprawia, że z pozoru surowe pomieszczenie staje się dużo bardziej komfortowe. Dzięki temu powroty do domu będą znacznie przyjemniejsze.

Quick-Step Parkiet Variano, dąb królewsku szary olejowany, klepka, pokój dzienny

Top