Rabat na wybrane podłogi

Idealna podłoga do kuchni: porównanie płytek winylowych i ceramicznych

Upuszczone kanapki, rozlane napoje, eksperymenty kulinarne: Twoja kuchnia wygląda czasem jak pole bitwy. Dlatego właśnie potrzebujesz podłogi, która sprosta wszystkim tym wyzwaniom i przetrwa wiele lat. Płytki ceramiczne są bardzo cenione ze względu na swoją wytrzymałość oraz łatwość pielęgnacji. Czy wiesz jednak, że płytki winylowe mogą wyglądać równie elegancko, zapewniając przy tym jeszcze wyższy komfort?

 

Przeglądaj wszystkie płytki winylowe Quick-Step

Stworzone z myślą o trudnych warunkach

Podobnie jak podłogi kamienne lub ceramiczne płytki winylowe idealnie sprawdzają się w kuchni: są łatwe w czyszczeniu i w pełni wodoodporne. Podczas gotowania na podłodze wylądowała puszka z pomidorami? Zmywarka miała zły dzień? Wylało się wino? Nie ma problemu: szybkie przetarcie mopem wystarczy, aby nie pozostało po tym śladu. Kuchenna podłoga winylowa zniesie właściwie wszystko.

Zalety płytek winylowych w porównaniu z płytkami ceramicznymi

Oprócz łatwości pielęgnacji i odporności na niemal wszystkie rodzaje zabrudzeń, winylowa podłoga kuchenna ma wiele innych zalet:

  • Lepsze właściwości akustyczne: winyl pochłania dźwięk dużo lepiej niż ceramika, dzięki czemu kuchnia tchnie większym spokojem.
  • Większy komfort: podłoga winylowa jest nie tylko bardziej miękka i cichsza niż ceramiczna, ale ponadto umożliwia montaż ogrzewania podłogowego
  • Idealna podczas remontu: podłoga winylowa jest równie łatwa w montażu jak podłoga laminowana, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników majsterkowania. Podłogi Rigid Vinyl można nawet zamontować na istniejącej podłodze, co oznacza, że jest to idealny wybór przy remoncie.
  • Wiele wariantów estetycznych: przy wyborze podłogi winylowej do kuchni możesz puścić wodze fantazji i wybrać idealny wzór dla siebie. Lubisz wygląd naturalnego drewna, czy może wolisz solidną elegancję nowoczesnego betonu? Wszystko jest możliwe!

 

Przeglądaj wszystkie płytki winylowe Quick-Step

Artykuły powiązane

06.03.2019

Dlaczego podłoga winylowa stanowi idealny wybór do Twojej kuchni