Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi
jasne panele podłogowe Quick-Step

Panele podłogowe jasne

Jasne panele podłogowe – elegancka podłoga na lata

Panele podłogowe jasne słyną ze swojej uniwersalności i elegancji. Ze względu na szeroki wybór wzorów, wśród jasnych paneli podłogowych z łatwością znaleźć można model odpowiedni do każdej aranżacji czy pomieszczenia.

Aranżacja przestrzeni z jasnymi panelami podłogowymi

Panele podłogowe jasne znacznie częściej od ciemnych polecane są do pomieszczeń, którym przyda się wizualne powiększenie. Jasne kolory potrafią sprawić, że wnętrza będą wyglądały na bardziej przestronne i otwarte.

Jasne panele podłogowe, w szczególności modele białe i szare, świetnie wpisują się we wnętrza utrzymane w klasycznie eleganckim stylu. Panele w odcieniach jasnego brązu to piękne wykończenie nowoczesnego mieszkania w stylu skandynawskim, prowansalskim, albo minimalistycznym. Jasne podłogi mogą zgrywać się z aranżacją mieszkania przez dopasowanie albo ciekawy kontrast.

Jak wybrać odpowiednie jasne panele podłogowe do mieszkania?

Poza kwestiami estetycznymi przy wyborze paneli podłogowych pod uwagę bierze się także ich trwałość. To dlatego polecamy panele laminowane – modele odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, wodoszczelne, wykończone ochronną powłoką.

Pod kątem wizualnym laminowane panele podłogowe jasne zachwycają swoim naturalnym wyglądem. Dobór odpowiedniej podłogi to nie tylko wybór koloru. Ważny jest także wzór! Nasze panele charakteryzują się najlepiej odwzorowanymi wzorami natury, a każdy z nich wykończony naturalną fakturą drewna. Ze względu na trwałość paneli, nie stracą one swojego pięknego wyglądu pomimo upływu czasu.

jasne panele podłogowe Quick-Step

Odkryj nasze jasne panele podłogowe

Jak dbać o jasne panele podłogowe?

Jasne panele podłogowe Quick-Step dzięki zastosowaniu wierzchniej warstwy z żywicy melaminowej są wodoszczelne, co nie ma odniesienia tylko do wody, ponieważ dzięki temu zanieczyszczenia nie dostają się w szczeliny podłogi. W związku z tym ich czyszczenie to głównie regularne odkurzanie i ścieranie bieżących zanieczyszczeń. Nie należy korzystać przy tym z twardych szczotek – lepiej sprawdzi się mop lub szmatka z mikrofibry.

Do czyszczenia zaleca się korzystać w niewielkiej ilości wody i preparatów przeznaczonych do paneli laminowanych. Częste mycie podłóg nie jest jednak ani wskazane, ani konieczne – powierzchnia paneli z żywicy melaminowej nie chłonie zabrudzeń.

Montaż paneli – o czym trzeba wiedzieć?

Panele podłogowe Quick-Step słyną z łatwego montażu bez użycia kleju, z którym poradzi sobie każdy, kto ma w domu podstawowe narzędzia jak młotek czy wyrzynarka. Laminowane panele podłogowe jasne mogą być montowane w pokojach, kuchniach i łazienkach, na werandach i schodach. Świetnie sprawdzają się przy systemach ogrzewania podłogowego. Więcej szczegółów znajdziecie w dokumencie na temat ogrzewania podłogowego.

Panele montuje się, wsuwając kolejne rzędy desek aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Montaż można także zlecić specjalistom i otrzymać gwarancję pięknego wykończenia mieszkania w szybkim czasie.

jasne panele podłogowe Quick-Step

Panele odporne na zarysowania i wgniecenia

Wierzchnia warstwa paneli laminowanych wykonywana jest z żywicy melaminowej, którą pod wysokim ciśnieniem i temperaturą wprasowuje się w każdy panel. To między innymi dzięki niej jasne panele podłogowe mogą być objęte nawet 25-letnią gwarancją producenta.

Powłoka Scratch Guard chroni panele przed zarysowaniami i ścieraniem. Dzięki niej są one odporne także na uderzenia i wgniecenia, powstawanie plam czy blaknięcie od słońca.

Idealne odwzorowanie naturalnych motywów i faktur

Pod przezroczystą warstwą wierzchnią jasnych paneli laminowanych kryje się wysokiej jakości fotografia drewna lub ceramiki, która nawet z bliska jest trudna do rozróżnienia od jej naturalnego wzorca. Sam wygląd to jednak nie wszystko – do wzoru dopasowywana jest faktura paneli, czyli wypukła tekstura.

Idealne dopasowanie faktury do wzoru podkreśla naturalny wzór naniesiony na panele i sprawia, że wygląda on jak prawdziwy. Co więcej, podobnie jak naturalne drewno, laminowane panele podłogowe jasne są przyjemnie ciepłe w dotyku.

Jasne panele podłogowe o wszechstronnym zastosowaniu

Jasne panele podłogowe to piękne dekory o naturalnych wzorach i fakturach, które z łatwością dopasować można do różnych aranżacji. Poza walorami estetycznymi są one także niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu można mieć pewność, że pomimo upływu lat wciąż będą prezentować się równie dobrze. To wybór tańszy od naturalnego drewna, a jednak wizualnie właściwie niemożliwy do odróżnienia.

jasne panele podłogowe Quick-Step