Go to content Go to search

PROMOCJA

10% rabatu na wybrane podłogi

Zacznij wiosenne porządki: mopowanie podłogi jak profesjonalista

Odśwież swoje wnętrze i podłogę dzięki wiosennemu gruntownemu sprzątaniu

Ciemne noce i zimne, wilgotne dni… zima czasami wydaje się nie mieć końca. Teraz, gdy w powietrzu czuć już wiosnę, a świat znów jest pełen kolorów, wystarczy otworzyć okna i pozwolić, by cudownie świeże powietrze dodało energii Tobie i Twojemu domowi.

Czy pierwsze promienie słońca i dłuższe, jaśniejsze dni odsłoniły również warstwy kurzu i brudu, które nagromadziły się w ciągu ostatnich miesięcy? Nie musisz się stresować — wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych wskazówek dotyczących wiosennego sprzątania, a Twój dom i podłogi już wkrótce będą lśniły w promieniach słońca.

Znajdź swoją łatwą w czyszczeniu podłogę Quick-Step

Piękne i łatwe w pielęgnacji

Wiosna to także doskonały moment na odświeżenie podłogi, tak aby pięknie wyglądała i pachniała. Nasze podłogi laminowane, objęte dożywotnią gwarancją, są niezwykle wytrzymałe, ale od czasu do czasu warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Wydaje się to czasochłonne? Nie musi tak być — wszystkie podłogi Quick-Step są niezwykle łatwe w pielęgnacji, niezależnie od tego, czy wybierzesz podłogę winylową czy laminowaną. Wszystkie nasze podłogi mają uszczelnioną powierzchnię, która zapobiega gromadzeniu się bakterii, dzięki czemu są higieniczne, szybkie i łatwe do czyszczenia. No i oczywiście wyglądają bajecznie.

Mopowanie podłogi w 5 prostych krokach

 

 1. Odkurz podłogę, aby usunąć kurz i brud.

 2. Weź mopa. Namocz go w wiadrze z czystą wodą i środkiem do pielęgnacji.

 3. Wyciśnij mop, aby usunąć nadmiar wody, tak aby mop był tylko lekko wilgotny.

 4. Przetrzyj mopem podłogę, uważając, aby nie pozostawić wody na deskach lub płytkach.

 5. Wytrzyj do sucha za pomocą suchego mopa lub ściereczki z mikrofibry.
#Loading#

Porządkowanie z Marie Kondo

Wiosna to idealny czas, aby zrobić porządki i pozbyć się swoich „rzeczy”. Może w tym roku stworzona przez Marie Kondo metoda KonMari pomoże Ci osiągnąć bardziej minimalistyczne wnętrze i zapewnić w nim trochę dodatkowej przestrzeni?

Zacznij od szybkiego i dokładnego posegregowania wszystkich rzeczy na kategorie. Gdy już to zrobisz, nadejdzie pora, aby pozbyć się tych wszystkich przedmiotów w domu, które nie dają Ci radości. Proces KonMari, polegający na ocenie przydatności i znaczenia każdego przedmiotu, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o sobie i ułatwi podjęcie decyzji, co zostaje, a co musi odejść. Zdziwisz się, jak wiele miejsca możesz uzyskać!

#Loading#

7 sposobów na utrzymanie podłogi w doskonałym stanie

Czyszczenie i pielęgnacja podłogi Quick-Step nie sprawi Ci problemu,
ale oto kilka dodatkowych „sztuczek”, które mogą się przydać:

 1. Zawsze używaj zestawu do czyszczenia Quick-Step, który zawiera mop z mikrofibry i uchwyt oraz specjalnie opracowany środek do pielęgnacji.

 2. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że mop jest wilgotny, a nie zbyt mocno namoczony.

 3. Nigdy nie używaj naturalnych mydeł ani detergentów. Pozostawiają one na powierzchni lepki osad, który może okazać się bardzo trudny do usunięcia.

 4. Zdecydowanie nie należy stosować również ściernych środków czyszczących, ponieważ mogą one spowodować zmatowienie powierzchni podłogi.

 5. Przed przystąpieniem do usuwania wosku świecowego lub gumy do żucia pozostaw je do całkowitego wyschnięcia. Po wyschnięciu zeskrob je bardzo delikatnie.

 6. Pamiętaj, aby przecierać podłogę mopem wzdłuż desek oraz płytek, aby zapobiec powstawaniu smug.

 7. Piasek, kamienie i meble to tylko niektóre z wielu przedmiotów, które mogą porysować podłogę winylową lub laminowaną. Lepiej zapobiegać niż leczyć: podnoś meble zamiast je ciągnąć i używaj filcowych podkładek, aby uniknąć zarysowań i innych uszkodzeń.
#Loading#

Nie ma to jak czas teraźniejszy, dlaczego więc nie wzbudzić radości i nie wydobyć z podłogi tego, co najlepsze, dzięki wiosennym porządkom!
Szczegółowe porady dotyczące czyszczenia i konserwacji danego typu podłogi można znaleźć w poniższych przewodnikach:

 

Jak czyścić podłogi laminowane

Jak czyścić i naprawiać podłogi winylowe

Artykuły powiązane