Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

Jaki jest całkowity koszt podłogi laminowanej i winylowej?

Planując renowację podłogi, zawsze warto sprawdzić, ile tak naprawdę będzie kosztował projekt podłogi — ze wszystkim, co jest wliczone w cenę. Może to być jednak wyzwanie: każdy rodzaj podłogi ma swoją własną kategorię cenową i specyficzne aspekty, które należy wziąć pod uwagę w celu określenia całkowitego kosztu podłogi. Oto przegląd wszystkiego, co musisz uwzględnić w swoim budżecie na podłogę.


Koszt podłogi: podłoga drewniana, laminowana a winylowa

Koszt podłogi w dużej mierze zależy od użytego materiału. Ogólnie rzecz biorąc, podłoga drewniana jest droższa niż podłoga laminowana. Najwyższej klasy podłoga drewniana może z łatwością kosztować dwa razy więcej niż najwyższej klasy podłoga laminowana lub winylowa, w zależności od jakości, rozmiaru i poziomu szczegółowości. Nawet niedrogie podłogi drewniane będą Cię kosztować o 10% więcej niż wysokiej klasy podłogi laminowane, które są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych.

Tak naprawdę jest to więc głównie kwestia budżetu, gustu i preferencji dotyczących materiału. Quick-Step oferuje szeroką gamę opcji w każdej kategorii podłóg, a doskonała jakość jest gwarantowana!


Odkryj kolekcje podłóg Quick-Step o najwyższej jakości


Grubość, rowki i kategoria odporności

Niezależnie od rodzaju podłogi, grubość podłogi zawsze odgrywa kluczową rolę w kalkulacji ceny. Grubsze podłogi zazwyczaj oferują większą stabilność, ale zwykle kosztują nieco więcej niż cieńsze odpowiedniki. Należy pamiętać, że szersze deski i rowki lub fazy mogą również wpływać na cenę za metr kwadratowy.

Jeśli jednak chodzi o podłogi laminowane i winylowe, jest jeszcze jeden ważny aspekt decydujący o cenie: grubość odpornej na zarysowania górnej warstwy podłogi.

Koszt montażu podłogi: samodzielnie czy wynajem profesjonalisty?

Udało Ci się znaleźć właściwą podłogę do swojego projektu? Czas pomyśleć o jej montażu! Zamierzasz zamontować podłogę samodzielnie, czy też zatrudnisz profesjonalnego montera? Dobra wiadomość jest taka, że położenie podłogi laminowanej lub winylowej Quick-Step nie wymaga wyjątkowych umiejętności manualnych. Może to zrobić każdy — pod warunkiem, że uważnie przeczyta instrukcję. Wyjątkowy, opatentowany system łączenia typu „klik” Uniclic Multifit firmy Quick-Step został stworzony pod kątem szybkiego i łatwego montażu.

Potrzebujesz spokoju ducha zapewnianego przez profesjonalnego montera? Oczywiście wpłynie to na całkowity koszt podłogi. Zarazem zapewni to również pewne znaczące korzyści. Profesjonalny monter podłóg znacznie przyspieszy ten proces, wykona za Ciebie wszystkie pomiary i przygotuje podłoże, a do tego wygodnie przywiezie własny sprzęt (np. piłę tarczową).

Wybór właściwego podkładu

W pewnych sytuacjach potrzebne są odmienne rodzaje podkładów, których cena się różni. Tak więc, do pewnego stopnia, podkład będzie miał wpływ na całkowity koszt podłogi.

Nierówne podłoże — na przykład istniejąca podłoga z płytek — będzie wymagało zastosowania podkładu wyrównującego. Pomieszczenie o dużym natężeniu ruchu będzie znacznie cichsze dzięki podkładowi redukującemu odgłosy chodzenia. Chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe? Bardziej ekologiczne jest zastosowanie podkładu o minimalnych właściwościach termoizolacyjnych. A w przypadku remontu mieszkania: sąsiedzi z dołu docenią zastosowanie podkładu tłumiącego przenikanie dźwięku transmisyjnego w dół.


Odkryj naszą szeroką gamę podkładów


Dodaj wisienkę na torcie dzięki odpowiednim listwom przypodłogowym i profilom

Często pomijanym szczegółem jest fakt, że montaż podłogi laminowanej lub winylowej w większych pomieszczeniach lub w poprzek otworów drzwiowych wymaga zastosowania profili dylatacyjnych. Umożliwi to naturalne rozszerzanie oraz kurczenie się podłogi wraz ze zmianami temperatury.

I wreszcie, aby stylowo wykończyć granice, potrzebne są listwy ścienne: do malowania, dopasowane kolorystycznie lub klasyczne białe. Jak wszystko inne, są one dostępne w różnych odmianach — co może również wpłynąć na całkowity koszt podłogi.

Quick-Step oferuje pasujące listwy przypodłogowe i profile do każdego koloru podłogi w kolekcji. Wszystkie rodzaje listew przypodłogowych i profili pokryte są warstwą odporną na zarysowania.


Wybierz pasujące listwy przypodłogowe i profile


Reguła “5% nadwyżki”

Przy obliczaniu potrzebnej ilości podłogi laminowanej lub winylowej obowiązuje zasada, że należy doliczyć dodatkowe 5% nadwyżki na straty spowodowane przez cięcie piłą. Jeśli ściany mają dużo narożników, zwrotów i zakrętów, zalecamy nawet margines 10%. Poza tym, zawsze warto mieć w zapasie kilka zapasowych desek — tak na wszelki wypadek.

Sprzęt, który należy uwzględnić w koszcie podłogi

Czujesz się przytłoczony? Nie musisz się przejmować. Każda podłoga Quick-Step, czy to laminowana lub winylowa, jest łatwa w montażu przy użyciu minimalnej ilości sprzętu. Wszystko, czego potrzebujesz, to:

  • nasz wygodny zestaw do montażu podłóg laminowanych (nie jest wymagany do podłóg winylowych);
  • taśma miernicza;
  • ołówek;
  • narzędzie do cięcia: piła ręczna lub wyrzynarka do podłóg laminowanych oraz nóż z wklęsłym ostrzem do podłóg winylowych.

To wszystko! Ze swoimi narzędziami, podkładem i oczywiście laminowaną lub winylową podłogą, którą wybierzesz, możesz rozpocząć pracę!

Zainspiruj się naszymi kolekcjami podłóg

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.