Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

W jaki sposób mogę naprawić szczeliny w podłodze laminowanej?

Wilgoć może sprawić, że deski podłogi laminowanej nieznacznie się rozszerzą lub zwężą. Zmiany wilgotności mogą także spowodować rozluźnianie połączeń i powstawanie szczelin pomiędzy deskami. Na szczęście naprawa takich otwartych połączeń nie wymaga rozbiórki całej podłogi. Korzystając z poniższego poradnika opisującego cały proces krok po kroku, możesz z łatwością rozwiązać problem.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie ma żadnych punktów stałych (np. wyspa kuchenna na podłodze, śruby…). Jeśli tak, należy je usunąć, ponieważ montaż pływający powinien być całkowicie pływający.

Zanim rozpoczniesz pracę, zgromadź potrzebne narzędzia: młotek, dłuto, łom oraz dobijak. Możesz także kupić klej do drewna.

  • Przyjrzyj się łączeniu między deskami i spróbuj ustalić, w którą stronę przesunęła się deska. Z tej strony będzie trzeba usunąć listwę przypodłogową.
  • Używając dłuta oraz młotka usuń listwę przypodłogową od strony, w którą przesunęły się deski. Możesz też użyć dwustronnej taśmy samoprzylepnej na dobijaku, aby uniknąć konieczności usuwania listew przypodłogowych.
  • Usuń cały brud i kurz z podłogi i szczeliny, aby uzyskać czystą szczelinę przed zamknięciem.
  • Po usunięciu listwy przypodłogowej zobaczysz, która z desek uległa rozłączeniu. Używając młotka i dobijaka osadź deskę na swoim miejscu w celu zamknięcia szczeliny. Możesz zaaplikować odrobinę kleju do drewna do szczeliny między deskami, aby zagwarantować, że nie rozłączą się w tamtym miejscu w przyszłości.

Przyklej listwę przypodłogową w poprzednim miejscu — Twoja podłoga laminowana wygląda jak nowa.

Dowiedz się więcej:

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.