Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

Czy mogę użyć podłogi winylowej Quick-Step w pomieszczeniu z ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym?

Podłogi winylowe i ogrzewanie podłogowe pasują idealnie do siebie, co sprawia, że winyl jest niezwykle popularny zarówno podczas remontów, jak i w nowych budynkach. Wszystkie podłogi winylowe Quick-Step można łączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem lub chłodzeniem podłogowym.

Oprócz wymienionych poniżej, zawsze warto sprawdzić lokalne przepisy, ponieważ w niektórych przypadkach mogą się one różnić.

Typy ogrzewania podłogowego

Podłogi winylowe podłogi Quick-Step można układać na instalacji niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego. Oznacza to, że maksymalna dozwolona temperatura kontaktu z podłogą winylową nie może przekraczać 27°C. W wielu przypadkach ta maksymalna temperatura jest więcej niż wystarczająca. Pamiętaj, aby wspomnieć o tym swojemu instalatorowi. Będzie on mógł bez problemu odpowiednio dostosować system ogrzewania podłogowego.

Podłogę Quick-Step można instalować na następujących systemach:

  • Systemy ciepłej wody:
    • Systemy mokre (= włączony do wylewki) 
    • Systemy suche (= umieszczony na suchej podłodze)
  • Systemy elektryczne:
    • Systemy mokre (= włączony do wylewki) 
    • Systemy suche (= umieszczony na suchej podłodze)

Ogrzewanie podłogowe musi być zainstalowane zgodnie z instrukcjami dostawcy oraz ogólnie przyjętymi instrukcjami i zasadami.

Pobierz instrukcję

Podłogi winylowe z ogrzewaniem podłogowym: rzeczy, o których należy pamiętać

Łącząc podłogę winylową z ogrzewaniem podłogowym, należy upewnić się, że ogólny opór cieplny nie przekracza 0,15 m²K/W. Im większy opór cieplny, tym dłużej będzie trwało nagrzewanie podłogi i tym mniej wydajne będzie ogrzewanie podłogowe.

Podłogi winylowe Quick-Step świetnie sprawdzają się w tych zastosowaniach: podłoga winylowa Quick-Step 2,5 mm ma całkowity opór cieplny 0,015 m²K/W po przyklejeniu. W przypadku montażu ‘pływającego’ przy użyciu podłogi Quick-Step Click Flex Vinyl 4,5 mm i Alpha Vinyl 5 mm z podkładem, opór cieplny wynosi odpowiednio 0,030–0,066 m²K/W i 0,035–0,070 m²K/W. Innymi słowy, klejona podłoga trochę lepiej przekazuje ciepło. Opór cieplny podłogi winylowej Quick-Step można znaleźć w konkretnych wytycznych dla ogrzewania podłogowego.

Ważne jest, aby poniżej ogrzewania podłogowego umieścić warstwę izolacyjną, która izoluje bardziej niż winyl. W ten sposób ciepło odbija się od warstwy izolacyjnej i jest odprowadzane przez podłogę.

Podłogi winylowe a chłodzenie podłogowe

Chłodzenie podłogowe działa na tej samej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, ale zamiast gorącej wody używana jest zimna woda. Z tego powodu ważne jest zastosowanie zaawansowanego systemu kontroli i bezpieczeństwa, aby uniknąć wewnętrznej kondensacji podczas korzystania z chłodzenia podłogowego. Zapobiega to uszkodzeniu podłogi przez wodę.Taki "monitoring kondensacji" jest już w wielu systemach montowany standardowo. Zalecamy, aby dla pewności sprawdzić to u instalatora.

Do chłodzenia podłogi zalecany jest opór cieplny mniejszy lub równy 0,15 m² K/W. Ze względu na bardzo niski opór cieplny, podłogi winylowe Quick-Step doskonale nadają się do tego celu.

Montaż podłogi winylowej z ogrzewaniem podłogowym

Podłogi winylowe Quick-Step można montować na dwa sposoby: przyklejając do podłoża lub ‘pływająco’. Nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące montażu, chyba że nasze konkretne wytyczne dotyczące ogrzewania podłogowego stwierdzają inaczej. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się ze sprzedawcą.

Pobierz instrukcje dla ogrzewania podłogowego

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.