Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

W jaki sposób przycinać podłogi winylowe?

Przed rozpoczęciem cięcia elastycznego panelu winylowego należy upewnić się, że praca jest bezpieczna.
Pamiętaj o założeniu rękawic.

Vinyl Flex

Zawsze tnij tak, aby wzór panelu był skierowany ku górze.

  • Użyj ołówka, aby narysować linię cięcia w zmierzonym punkcie
  • Mocno natnij panel
  • Następnie przełam panel na dwie części, tak aby wzór była skierowany od Twojego ciała.
    Jeżeli trzeba odłamać tylko niewielką krawędź, znacznie wygodniejszą alternatywą jest użycie szczypiec lub podobnego narzędzia.

Przycinanie paneli do specjalnego kształtu nie powinno stanowić problemu. Wytnij kształt na elastycznym panelu winylowym, upewniając się, że nacięcia będą pasować dokładnie. Następnie wyłam kształt z panelu.

Jeżeli zakładka poluzuje się podczas cięcia lub piłowania, zawsze należy ją ponownie założyć dokładnie w tym samym miejscu. Jest to niezbędne, aby zagwarantować solidne połączenie zatrzaskowe. Zostało to wyjaśnione w poniższym filmie.

Alpha Vinyl

  • Jeżeli zajdzie potrzeba skrócenia panelu przy pomocy prostego cięcia, Quick-Step Alpha Vinyl należy docinać stroną ze wzorem skierowaną do góry, korzystając ze specjalnego noża do paneli winylowych.
  • Aby dociąć panel winylowy, narysuj prostą linię, wzdłuż której nastąpi cięcie. Korzystając z noża, wykonaj pewne cięcie powierzchni. Nigdy nie ma potrzeby całkowitego przecinania panelu winylowego.
  • Następnie oburącz złam panel.

Do każdego innego cięcia należy użyć piły. W zależności od rodzaju piły panel należy ułożyć stroną ze wzorem skierowaną do góry lub do dołu. Przed przystąpieniem do cięcia wykonaj próbę na niepotrzebnym elemencie w celu ustalenia, jak najdokładniej dociąć panel (stroną ze wzorem skierowaną do góry lub do dołu).
Aby uzyskać więcej szczegółów na temat cięcia paneli Alpha Vinyl, zapoznaj się z instrukcjami instalacji podłogi winylowej.

Dowiedz się więcej:

Zobacz film

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.