Go to content Go to search

PROMOCJA

Rabat na wybrane podłogi

W jaki sposób zamontować podłogę winylową na schodach?

Schody można łatwo pokryć podłogą winylową Quick-Step przy użyciu właściwych profili.

 

Odpowiednie rozwiązanie

Podłogę winylową na schodach można zamontować na różne sposoby:

Jedynym warunkiem jest to, że schody muszą być proste, a nie zaokrąglone. Porowatość jest warunkiem koniecznym w celu zapewnienia silnego przylegania kleju oraz podłoża.

 

Zakładanie winylowych osłon schodów na schody

 

Wykonaj te czynności instalacji osłon schodów, aby nadać całym schodom luksusowy wygląd pięknej podłogi Alpha Vinyl.

 1. Zacznij od naprawienia wszystkich uszkodzeń i upewnij się, że powierzchnia schodów jest idealnie czysta i równa.
 2. Zmierzyć dokładną wysokość i szerokość każdego podstopnia (pionowej strony) i każdego stopnia (poziomej strony).
 3. Aby przyciąć deskę podłogową do odpowiedniego wymiaru, zacznij od rowka po dłuższej stronie. Odetnij także wszystkie pozostałe profile zatrzaskowe.
 4. Połącz profil schodowy z deską winylową. Przytnij cały winylowy profil schodowy na wymiar. Jeśli zaokrąglony występ wystaje ponad 30 mm poza podstopień, można zatrzasnąć dodatkową deskę. Skleić te dwie części z tyłu.
 5. Klejenie — pionowe boki: Przed przystąpieniem do klejenia schodów należy zawsze wykonać montaż na sucho. Rozpocząć od góry i w pierwszej kolejności przykleić pionowe ścianki przednie. Użyć zalecanego kleju i nałożyć go falami, aby zapewnić odpowiednią ilość kleju.
 6. Przymocować każdy panel podłogowy do odpowiedniego boku pionowego każdego stopnia, rowkiem skierowanym do dołu.
 7. Klejenie — poziome boki: Przed przystąpieniem do klejenia schodów należy zawsze wykonać montaż na sucho. Najpierw przykleić górną część osłony schodów. Jeśli na górnym poziomie zastosowano montaż pływający podłogi, należy użyć profilu Incizo pomiędzy przyklejonym górną osłoną schodów a podłogą pływającą. Zatrzasnąć wszystkie części na każdym stopniu, aby pokryć stopień (osłonę schodów i fragment panelu podłogowego), tak aby powstała jedna pełna osłona schodów. Na schody nałożyć klej falistymi ruchami i upewnić się, że została nałożona wystarczająca ilość kleju.
 8. Wsunąć każdą osłonę schodów w rowek panelu przymocowanego do podstopnia znajdującego się wyżej. Czynność tę należy powtórzyć dla każdego stopnia.
 9. Wykończ spoiny dopasowanym kolorystycznie zestawem Quick-Step (QSKIT(-)), aby ukryć wszelkie niedoskonałości. Zestaw dopasowany kolorystycznie jest dostępny w kolorze białym i w różnych innych kolorach pasujących do Twojej podłogi. Zestaw dopasowany kolorystycznie można również pomalować.

Uwaga: to instrukcje krok po kroku montażu kompletnych, dopasowanych kolorystycznie schodów. Jeśli chcesz mieć podstopnie przeznaczone do malowania, wystarczy tylko wykonać kroki dotyczące osłon schodów (strona pozioma).

 

Montaż profili do podłóg winylowych na schodach

Poniżej przedstawiono jedną z wielu możliwości.

Wykonaj te czynności instalacji profilu schodowego do montażu na zatrzask, aby nadać schodom luksusowy wygląd pięknej podłogi Click Flex Vinyl.

 1. Zacznij od usunięcia starego pokrycia podłogowego. Napraw wszystkie uszkodzenia i upewnij się, że powierzchnia schodów jest idealnie czysta i równa.
 2. Przytnij panele do wymiarów pionowej strony każdego stopnia. Nałóż rękawice i przycinaj w kierunku od ciała. Zalecamy użycie wklęsłego noża. Następnie przyklej panel, który został przycięty do wymiaru pionowej strony.
 3. Weź aluminiowy profil i ostrożnie umieść go na krawędzi schodów. Mocno przykręć profil.
 4. Stopnie prawdopodobnie będą w wielu miejscach nierówne. Należy je wyrównać przy użyciu wylewki samopoziomującej. Po wykonaniu tej czynności przeszlifuj wszystko i odkurz. Również przejście między aluminiowym profilem i powierzchnią schodów musi zostać całkowicie wygładzone.
 5. Następnie można rozpocząć przycinanie paneli winylowych do odpowiedniego rozmiaru w celu pokrycia wszystkich stopni. Przyklej je i dopilnuj, by dokładnie przylegały do pionowej strony. Dociśnij mocno. Teraz schody wyglądają jak nowe.
 6. Powtórz te czynności w odniesieniu do pozostałej części schodów.

Po 24 godzinach od zakończenia schnięcia montażu klejonego można zacząć korzystać ze schodów.

Czy ten artykuł był przydatny?
Jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dziękujemy za opinię!

Ups. Coś poszło nie tak.

Wystąpił nieznany błąd. Spróbuj ponownie. Jeśli ten problem nie ustąpi, skontaktuj się.