Go to content Go to search

PROMOCJA

10% rabatu na wybrane podłogi
Ekologiczne podłogi laminowane Quick-Step

STWÓRZ EKOLOGICZNY DOM
Z PODŁOGĄ Z ODZYSKANEGO DREWNA

  • #podłogi laminowane
  • #środowisko

Odkryj, dlaczego odzyskane drewno to najlepszy wybór dla Twoich wymarzonych podłóg

Od lat 60. ubiegłego wieku firma UNILIN — grupa stojąca za marką Quick-Step — była pionierem w zakresie gospodarki cyrkularnej. W owym czasie wprowadziliśmy do produkcji płyt wiórowych słomę lnianą — strumień odpadów z przemysłu lniarskiego. Obecnie skupiamy się na drewnie, aby stworzyć Twoją wymarzoną podłogę, ponieważ jest to materiał magazynujący CO₂ i nadający się do ponownego wykorzystania, który może być przekształcony w zieloną energię.

UNILIN Group w stronę gospodarki cyrkularnej

Czy wiesz, że w przeciwieństwie do innych surowców, drewno magazynuje CO₂ zamiast go emitować? Ponadto można je wielokrotnie wykorzystywać i po zakończeniu cyklu życia przekształcać w zieloną energię. Jest to doskonały przykład na to, jak drewno może być wykorzystywane w ekologiczny sposób jako surowiec odnawialny. Dlatego też podjęliśmy się zadania, aby jak najdłużej wykorzystywać drewno i maksymalnie przedłużyć jego żywotność.

Pocięte drzewa UNILIN odzyskane drewno park stos pni

Podłogi z odzyskanego drewna

Odpady drzewne z przemysłu tartacznego, drzewa wycięte wzdłuż dróg w celu utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa, drewno uzyskane w ramach ekologicznej gospodarki leśnej, takie jak chore drzewa: to drewno, które nadal może zostać wykorzystane. Zamiast go spalać lub wyrzucać, przerabiamy go na płytę pilśniową, która stanowi rdzeń naszych podłóg laminowanych i drewnianych. To niskiej jakości drewno może już nie nadawać się do wykorzystania w żadnym innym przemyśle, ale doskonale nadaje się na deski podłogowe, które sprawią, że Twój dom będzie lśnił.

Instalacje i zakłady UNILIN wykorzystujące biomasę

Wydłużenie cyklu życia drewna z odzysku

Wykorzystując ponownie drewno, ratujemy je przed spaleniem, zapobiegając w ten sposób uwolnieniu węgla, który był przechowywany przez dziesięciolecia. Jeśli drewno osiągnie punkt, w którym jego cykl życia jest całkowicie zakończony, przetwarzamy je na energię odnawialną za pomocą własnych instalacji w naszych dwóch zakładach produkujących biomasę. Jest to doskonały przykład na to, jak drewno może być wykorzystywane w ekologiczny sposób jako surowiec. Wydłużenie cyklu życia drewna przyczyniło się do tego, że w 2018 roku firma UNILIN Group została pierwszym producentem podłóg, który otrzymał oznakowanie EU Ecolabel.

Artykuły powiązane

Retro: Nowy trend w renowacji domów

Remont domu? Retro to sposób na sukces! Dzięki kilku wskazówkom i niewielkiej pomocy Alpha Vinyl możesz łatwo uzyskać dokładnie takie wykończenie i podłogę, na jakie liczysz.

#inspiration

Podwiń rękawy i rozpocznij przygodę z upcyclingiem!

Czy chcesz, aby Twój dom i ogród (lub balkon) wyglądały nieco bardziej oryginalnie? Czy stos rzeczy, których już nie potrzebujesz, z dnia na dzień staje się coraz większy? Upcycling jest doskonałym sposobem na przekształcenie starych, "bezużytecznych" przedmiotów w przyciągające uwagę elementy wystroju Twojego wnętrza!

#inspiration