Rabat na wybrane podłogi

To wyjątkowa okazja, by zajrzeć do personalizowanej jaskini treningowej Pietera Serry'ego

Jako wieloletni sponsorzy jednego z czołowych zespołów kolarskich na świecie, dokonaliśmy metamorfozy domowych siłowni kolarzy, takich jak mistrz świata Julian Alaphilippe czy belgijski „góral” Pieter Serry, by pomóc im trenować i osiągać wyniki na najwyższym poziomie. Ekskluzywna jaskinia treningowa tego drugiego posiada uspokajające, choć zabawne elementy oraz niezwykle wytrzymałą podłogę winylową z linii Alpha Vinyl.

Przygotowany do działania

Projekt wnętrza domowej siłowni jest równie ważny, jak postawiony w niej sprzęt. Kolory, kształty, materiały itd. wywierają duży wpływ na osiągane przez sportowców wyniki, a nawet mogą dodać im mentalnej i fizycznej energii. Dlatego właśnie zaprojektowaliśmy personalizowane jaskinie treningowe dla kilku kolarzy z zespołu Deceuninck-Quick-Step. Jednym z nich jest belgijski „góral” Pieter Serry.

Pieter Serry: „Ponieważ belgijska pogoda zmienną jest, delikatnie to ujmując, polegam na moim trenażerze przez cały rok. Oprócz tego wykorzystuję domową siłownię do treningu siłowego, ćwiczenia stabilizacji głębokiej, przysiadów itd. Innymi słowy: domowa siłownia jest zdecydowanie jednym z najważniejszych pomieszczeń w moim domu. Dlatego też powinien to być pokój, w którym czuję się komfortowo i jestem gotów do wysiłku."

Zobacz, jak możesz stworzyć swoją własną jaskinię treningową

Spokojna atmosfera

Wyścigi w pięknej, górskiej scenerii należą do ulubionych zawodów Serry'ego. Dlatego właśnie użyliśmy chłodnej, miętowej zieleni jako podstawowej barwy jaskini treningowej tego belgijskiego kolarza. Zieleń odzwierciedla naturę i ma właściwości uspokajające, a jednocześnie odświeżające i podnoszące na duchu. Serry: „To poczucie więzi z naturą pomaga mi uspokoić umysł, więc mogę się w pełni skupić na treningu oraz wyciszyć po intensywnej pracy na siłowni.”


Belgijski „góral” uwielbia odpoczynek i spokój, jednak u niego nie trwają one zbyt długo. Przyjaciele i koledzy z zespołu mówią na niego „biegający kawał”. Zabawne kolory i kształty w jaskini treningowej – stąd kontury górskich szczytów – odzwierciedlają tę żartobliwą stronę osobowości Serry'ego, czego skutkiem jest lekko podkręcona, choć kojąca atmosfera. Duża ilość światła umożliwiła zastosowanie bloków kolorów i zestawienie miętowej zieleni z ciemniejszymi odcieniami tej barwy.

Dodatek materiałów inspirowanych drewnem – z winylową podłogą Alpha Vinyl jako pièce de résistance – oraz elementy wystroju w kolorach ziemi, bieli i czerni sprawiają, że jaskinia robi ciepłe i naturalne wrażenie. „Absolutnie uwielbiam połączenie szlachetnego designu i elementów rustykalnych”, dodaje Serry.


Ciepła i wytrzymała podłoga

Podłoga w jaskini treningowej pokryta jest deskami Alpha Vinyl Medium Planks (Dąb morska bryza beżowy). Tych realistycznie wyglądających, ciepłych i miękkich w dotyku winylowych desek nie da się odróżnić od prawdziwego drewna. Serry: „Wygląd czystego dębu – bez sęków ani pęknięć – oraz wrażenie naturalnej podłogi sprawiają, że atmosfera jest jeszcze bardziej relaksująca.

„Moja podłoga nie tylko wygląda dobrze, lecz jest także niezwykle wytrzymała. Kiedyś byłem niezwykle ostrożny, gdy używałem ciężarów, stojaka do przysiadów i innego sprzętu treningowego. Teraz nie muszę się już martwić, że zarysuję lub w inny sposób uszkodzę podłogę. Kapiący obficie pot również nie stanowi już problemu, ponieważ podłoga Alpha Vinyl jest wodoodporna i łatwo ją umyć. Deszczowe dni, nadchodźcie, jestem przygotowany.”


Szukasz podłogi do swojej domowej siłowni?

Odkryj naszą kolekcję Alpha Vinyl


Artykuły powiązane

16.04.2021

Jak stworzyć idealną domową siłownię dzięki podłodze Alpha Vinyl