Rabat na wybrane podłogi

Żywe kolory: trend w wystroju wnętrz roku 2021

Żywe kolory to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w wystroju wnętrz. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, w jak szarych barwach świat mógł się czuć w ciągu ostatniego roku. Tak częste przebywanie w domu dało nam wiele inspiracji, aby wprowadzić do naszych wnętrz dużą dawkę koloru. Ale jak zacząć i, co ważne, jak daleko chcesz się posunąć?

Chcesz wprowadzić trochę koloru do swojego wnętrza? Zanim zaczniesz swoją podróż w kierunku żywego wnętrza, dobrze jest zastanowić się, jak to zrobisz. W końcu istnieje wiele różnych sposobów, aby nadać swoim pomieszczeniom trochę koloru. Czy będą to wyróżniające się elementy dekoracyjne, efektowne malowanie ścian, czy może nawet niepowtarzalny kolor podłogi?

Dekoruj śmiało


Możesz czujesz pewną powściągliwość, jeśli chodzi o jaskrawe kolory? Żaden problem! Nie ma potrzeby, aby już teraz otwierać puszki jaskrawożółtej lub trawiastozielonej farby. Pozostaw śnieżnobiałe ściany, ponieważ dostępnych jest wiele elementów dekoracyjnych w jasnych, atrakcyjnych kolorach, które pomogą Ci osiągnąć ten sam efekt.

Zmieniasz zdanie? Wystarczy wymienić tę niebieską sofę, zdjąć różowy zegar ze ściany i umieścić lampę w jaskrawych kolorach w innym miejscu. Co najważniejsze: miej odwagę eksperymentować!


Nowa podłoga, nowe pomieszczenie


Nie ma lepszego sposobu na zmianę wyglądu pokoju niż nowa podłoga. Efekt przejścia na jaśniejszy, ciemniejszy lub bardziej żywy kolor może być naprawdę odświeżający. Podłoga w innym kolorze może w mgnieniu oka sprawić, że pokój wyda się większy lub bardziej intymny, chłodniejszy lub cieplejszy, bardziej luksusowy lub przytulny. Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć, dostępna jest odpowiednia podłoga laminowana lub winylowa Quick-Step!


Pomaluj ścianę: gwarantowany efekt


Kolorowa ściana to często wszystko, czego potrzebujesz, aby nadać pomieszczeniu charakter i głębię. Mniej znaczy więcej, nieprawdaż? Jedna pomalowana ściana naprawdę się sprawdzi, jeśli kontrastuje z białymi ścianami dookoła. Pozwala to również na eksperymentowanie z kolorem bez konieczności malowania całego domu. Wybierz ścianę, którą chcesz się zająć, i sprawdź poziom światła w pobliżu. Ściana, która otrzymuje zbyt mało światła słonecznego, będzie mieć ciemny wygląd, więc lepiej wybrać kolor o jaśniejszym akcencie. Decyzja już podjęta? Czas wyjąć sprzęt malarski!

 

Wszystko albo nic


Jeśli ostrożne podejście nie jest w Twoim stylu i chcesz w pełni wcielić w życie w trend jasnych kolorów, połącz wszystkie powyższe elementy! Kolorowa ściana, podłoga, która natychmiast przyciąga uwagę, oraz unikalne elementy dekoracyjne, które dodają koloru. Dlaczego nie? Delikatne pastele, takie jak żółty i różowy, są idealnymi kolorami dla ścian i doskonale współgrają z jasnymi dodatkami w bardziej intensywnych kolorach. Twoja odwaga zostanie nagrodzona radosnym wnętrzem, które z pewnością doda Ci energii.


Zobacz to w narzędziu RoomViewer


Uwierzysz, dopiero kiedy zobaczysz? Zobacz, jak kolory i wzory naszych podłóg będą wyglądać w Twoim wnętrzu dzięki narzędziu Quick-Step RoomViewer.

Odkryj narzędzie RoomViewer

Artykuły powiązane

16.04.2021

Jak stworzyć idealną domową siłownię dzięki podłodze Alpha Vinyl

27.05.2021

Podłogi imitacja drewna do wyjątkowego domu