Go to content Go to search

PROMOCJA

10% rabatu na wybrane podłogi

RETRO
Nowy trend
w renowacji domów

Od mebli po podłogę!

  • #inspiration

Dopasuj podłogę winylową
do wnętrza retro

Radosny styl vintage na nowo zagościł w naszych domach. To świetna wiadomość! Zwłaszcza, że można łatwo zmienić styl wnętrza z babcinego w okazałe, z kilkoma zabawnymi kolorami ścian, wieloma opcjami odnowienia i wstawienia mebli z drugiej ręki. Do tego masz mnóstwo elastycznych rozwiązań (takich jak Alpha Vinyl), aby przekształcić starą podłogę. Więc co to jest trend vintage i jak można pomyślnie przeprowadzić renowację w stylu retro i zainstalować podłogę?
Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Podłoga retro to największe wyzwanie

Bardzo ważne jest wybranie właściwej podłogi jako podstawy renowacji domu w stylu retro. Dobra wiadomość? Naprawdę bardzo łatwo jest ukryć te brzydkie stare płytki i stworzyć wygląd retro, o którym marzysz od zawsze. Na przykład, czy wiesz, że deski i płytki Alpha Vinyl można po prostu umieścić na istniejącej podłodze, nawet jeśli jest nierówna? Do tego podłogi Alpha Vinyl są wodoodporne i bardzo wytrzymałe, przez co pasują do wszystkich pomieszczeń w projekcie renowacji, łącznie z kuchnią i łazienką.

 

Odkryj Alpha Vinyl

#Loading#
#Loading#

Wystrój wnętrza w stylu retro: klasyka w nowoczesnej odsłonie

Chcesz dokonać właściwych wyborów, ale nie znasz zasad? Cóż, jeśli coś jest zabawne i żywe, to prawdopodobnie jest to retro! W centrum uwagi znajdują się jaskrawe kolory, szalone wzory i ogólne wrażenie klasy. Innymi słowy, jest to dokładnie to, czego potrzebujemy, aby poprawić sobie humor w 2022 roku. Lata 50., 60. i 70. są głównym źródłem inspiracji, ale tak naprawdę można wykorzystać każdą epokę z przeszłości. Styl retro jest eklektyczny, miesza stare z nowym, tworząc kalejdoskop tkanin i form, faktur i materiałów, kolorów i kształtów. Efekt końcowy to połączenie starego z nowoczesnym akcentem, co prowadzi do uroczego i przytulnego wyglądu.

Porady pomagające odnieść sukces podczas renowacji w stylu retro

Stworzenie praktycznego wystroju w stylu retro wymaga dbałości o każdy szczegół. Kiedy już wybierzesz właściwą podłogę – co jest łatwym zadaniem dzięki kolekcji Alpha Vinyl – należy odpowiednio połączyć kolory i krzywe, zabawne tkaniny i meble. Podczas dekorowania w tym stylu należy pamiętać, że trzeba pójść na całość.

  1. Wybierz kolory vintage
  2. Jednym z najprostszych sposobów, aby przeprowadzić w pomieszczeniu transformację w stylu retro, jest wybór kolorów vintage. Zieleń awokado jest bardzo popularnym wyborem, podobnie jak musztardowy żółty oraz kombinacje brązu, czerwieni i niebieskiego. Odważne i psychodeliczne kolory były modne w latach sześćdziesiątych. Możesz też trzymać się lat siedemdziesiątych z bogatym kolorem pomarańczowym w połączeniu z błotnistymi, wyciszonymi kolorami neutralnymi. Rozmaż je na ścianach lub dodaj akcenty kolorystyczne za pomocą mebli lub wyposażenia, np. poduszek.

  3. Wprowadź te krągłości
  4. Okręgi były popularniejsze niż kiedykolwiek w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, nic więc dziwnego, że powracają w aranżacji wnętrz w stylu retro. Wymieniane przez projektantów jako jeden z najważniejszych trendów, zakrzywione meble są z pewnością na czasie. Zaokrąglone krawędzie w geometrycznych, okrągłych wzorach, na przykład na tapetach i obrazach, również łagodzą ostre krawędzie i dodają przytulności. Potrzebujesz inspiracji? Znajdziesz jej wiele w stylach art deco i art nouveau.
#Loading#

  1. Okaż kreatywność w doborze materiałów
  2. Przenieś styl retro na wyższy poziom dzięki kreatywnemu doborowi materiałów. Skóra w stylu vintage, luksusowy aksamit, klasyczny rattan Lloyd Loom, dywan z postrzępionymi brzegami… mieszaj do woli. Na tym polega zabawa!

  3. Daj nowe życie starym meblom
  4. Metamorfoza w stylu retro nie musi kosztować Cię fortuny. Oczywiście, jeśli chodzi o umeblowanie, dostępne są piękne meble designerskie, ale równie dobrze możesz odświeżyć to, co już masz, albo odwiedzić najbliższy sklep z używanymi rzeczami. Możliwości jest mnóstwo. Istota stylu retro? Meble będą zazwyczaj próbowały przyciągnąć Twoją uwagę. Jeśli chodzi o miejsca do siedzenia, wybierz efektowne krzesło rattanowe albo siedziska wypełnione kulkami, okrągłe stołki, wiszące fotele lub luksusowe szezlongi.
#Loading#

Z podłogą Alpha Vinyl i odrobiną kreatywności można zaskakująco łatwo odnieść sukces podczas renowacji w stylu retro. Efekt? Niepowtarzalny wygląd i radosna przytulność, która z pewnością spodoba się Tobie (oraz znajomym i rodzinie).


Odkryj Alpha Vinyl

Artykuły powiązane